tucz a reproduktory

Konrad
Posty: 8
Lokalizacja: wschod

tucz a reproduktory

Postautor: Konrad » 28 wrz 2016, 07:40

Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem forum i dopiero zaczynam swoja przygode z hodowla slimakow
Interesuja mnie Mullery i mam nadz ze odpowiecie na kilka moich pytan

1. Czy tucz slimaka muller bedzie skladal tak samo jajka jak reproduktory czy duzo duzo slabiej?

2. Ile mniej wiecej potrzeba sztuk kokonow aby wyprodukowac 1 tone tuczu?

3. Czy to prawda ze z 20kg reproduktorow da sie wyprodukowac 1 tone?

Pozdrawiam
R E K L A M A
SnailsStory
Posty: 28
Lokalizacja: małopolskie
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: SnailsStory » 28 wrz 2016, 09:55

ad.1 reproduktory to to samo co tucz
ad.2 w kokonie jest około 100 jajeczek
ad.3 potrzebujemy 1.500 sztuk reproduktora na tonę tuczu
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016, 23:13 przez SnailsStory, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: Andrew » 28 wrz 2016, 11:35

Moim zdaniem:
ad.1 Reproduktor to ślimak, który jeszcze nie kopulował a jest dorosły. Tucz to ślimak w 80% po kopulacji, a w pewnej części po złożeniu jaj w parku.
ad.2 Ja miałem dużo małych kokonów nawet po 30 jajeczek - 100 jajek/kokon to niby jakaś średnia ale bywa różnie.
ad.3 Cały czas słyszałem o 30kg na tonę.
Konrad
Posty: 8
Lokalizacja: wschod

Re: tucz a reproduktory

Postautor: Konrad » 28 wrz 2016, 19:02

Pytam o ten tucz i repro bo hodowcy (nie bede wymienial nazw) chca ok 1500-2000zl na uzyskanie tony tuczu i dadza ok 20kg slimaka ..wiec jak mam placic takie pieniadze to wole kupic po prostu tucz po te 12-14zl/kg.
A i tak nie wieze ze hodowcy dla takiego swiezaka jak ja dadza specjalnie wyselekcjonowane reproduktory ktore rzekomo wybierali duzo wczesniej, tylko znajac zycie wcisna zwykly tucz na koniec zbiorow.

Jak myslicie mam szanse z 40kg tuczu uzyskac tone?

Pozdrawiam
justa08
Posty: 20
Lokalizacja: cala polska
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: justa08 » 28 wrz 2016, 20:43

przyjedz do mnie sprzedam ci po 10zl za kg
nie kupuj tych ,,starannie wyselekcjonowanych reproduktorów,, szkoda kasy to tylko nabijanie w butelke
a z 40kg powinienes zrobic na tone z 30 tez sie da i pewnie z 20kg da sie tylko trzeba pamietac im mniej masz kg to dluzej bedzie trwala reprodukcja
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: Did88 » 28 wrz 2016, 20:57

Ja z 30 kg w 1,5 miesiąca uzyskałem 2500 kokonow i dalej się ładnie niosły ale cza było już kończyć reprodukcje
Dawid80
Posty: 34
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: Dawid80 » 29 wrz 2016, 14:29

Reproduktor to ślimak zdolny do kopulacji, czyli po prostu wyoblony, może być wyszczerbiony, mógł on kopulować, złożyć jaja w glebie lub nie, nie robi to różnicy w niczym po za tym że cena rośnie za sam dodatek słów " selekcjonowany, dziewiczy, zapłodniony"
Nie ma to żadnego znaczenia, jusa08 ma całkowitą rację, jedyne co to musi być dobrze najedzony, wyczyszczony i prawidłowo hibernowany wtedy szybciej na wiosne składa jaja.
Czego chcesz tone? Tonę mokrego tuczu? czy tonę ślimaka suchego wywiniętego. Jak to drugie to musisz mieć na start 1400-1500kg suchego ślimaka czyli na mokro z pola zebrać 1700kg tuczu.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: skorupiak » 03 paź 2016, 09:22

" LIDERZY'' rynku sprzedają ''wyselekcjonowane niby reproduktory'' za czasem ogromne pieniądze.Są to zwykłe ślimaki wybrane pod kątem ładnego wyglądu.Są wielkie i piękne....że to niby specjalne ślimaki do wylęgu.Ja w zeszłym roku kupiłem zwykły tucz za 10zł z którego miałem wylęg na poziomie przecietnego osiąganego przez innych chodowców.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: 0543 » 05 paź 2016, 15:24

Czym więcej tym lepiej bo reprodukcja w krótszym czasie policz sobie ze połowa zniesie jeden kokon w kilgramie jest 120 150 sztuk ślimaka a na metr kwadratowy 400 sztuk małego ślimaka Więc jak sobie policzysz to będziesz wiedział.
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: tucz a reproduktory

Postautor: SnailsHodowca » 12 lis 2016, 01:34

Konrad pisze:Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem forum i dopiero zaczynam swoja przygode z hodowla slimakow
Interesuja mnie Mullery i mam nadz ze odpowiecie na kilka moich pytan

1. Czy tucz slimaka muller bedzie skladal tak samo jajka jak reproduktory czy duzo duzo slabiej?

2. Ile mniej wiecej potrzeba sztuk kokonow aby wyprodukowac 1 tone tuczu?

3. Czy to prawda ze z 20kg reproduktorow da sie wyprodukowac 1 tone?

Pozdrawiam


ODPOWIEDŹ :
1 ślimaki z tuczu będą normalnie składać jajka tylko trzeba uważac aby nie zniosły ich w polu dlatego bierze sie niby słynne powiedzenie "wyselekcjonowany" musi byc zebrany odpowiednio wczesniej przed złozeniem jaj w polu a nie zbierany w październiku gdzie już jest "PO" sprawie a wtedy robi sie problem przy reprodukcji na wiosne

2 ilość szt kokonów zalezy jakie chcesz dac zagęszczenie w polu i ile gram ślimaka uzyskasz 1000 kokonów da Ci tone tyczu i 1500 kokonów tez da Ci tone tuczu musisz wiedziec i znac jaką technologią hodować

3 ten podpunkt jest podobny do tego wyżej z 20 kg uzyskasz na tone i z 30 tez uzyskasz tone kwestia jaki ślimak jest przy reprodukcji i ile ta reprodukcja ma trwac

Technologii hodowli jest tyle ilu hodowców jedne są wzorowe a niektóre opłakane czasami hodowcy chcą redukować koszty których sie nie da zredukować a skutki są później opłakane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości