Jakie kuwety?

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Jakie kuwety?

Postautor: skorupiak » 12 gru 2016, 09:05

Te plastiki teoretycznie bardzo dobre,ale lepiej kup styropiany,za rok plastikowe wyrzucisz i będzie pukał sie po głowie ze dałeś sie namówić na zbędny wydatek.Każdy to przechodził,ja też
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kuwety

Postautor: rambo7 » 12 gru 2016, 13:47

Dlaczego do wyrzucenia mam znajomego co 3 lata juz takie ma i nic sie z nimi nie dzieje sa mocne a styropianowe ciezko wyczyscic i sie lamia a poza tym trudne w obsłudze
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: grabarz » 12 gru 2016, 16:43

Ja jestem po sezonie ze styropianowymi i nie było źle ale - po pierwsze dużo mniejsze od plastikowych więc większe ilości potrzebne i więcej miejsca na regałach, po drugie ciężko znaleźć idealne styropianowe które nie mają szpar po zamknięciu (ucieczki małych u mnie spore były), a po trzecie nie za długo się da małe w nich przetrzymywać bo ziemia pomieszana ze skorupkami i padłymi maluchami szybko gnije, w plastikach można odwracać do góry nogami i zmieniać dno na czyste. Więc na przyszły sezon zamówię trochę plastikowych i zobaczę jak to będzie.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: 0543 » 12 gru 2016, 18:43

Kuwety są dużo lepsze podstawą to widać co się dzieje
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: skorupiak » 12 gru 2016, 19:41

To była moja rada z poprzedniej praktyki,kto by mył styropiany które grosze kosztują i jeszcze jedno ! Żadna wielka firma nie robi w kuwetach tylko w styropianach.Ja z tego roku wywaliłem ponad 150 plastikowych i żałuje że dałem sie na takie gówno namówić.
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kuwety

Postautor: rambo7 » 12 gru 2016, 22:03

Ja mam podobne zdanie jak grabarz jedyne co mnie zastanawia to czy styropianowe nie sa lepsze pod wzgledem cieplnosci byc moze w nich nie musi byc trmperatura wysoka przykladowo jesli w pomieszczeniu jest 15 to i w plastikach 15 a w styropianie np moze byc 17 najbardziej podobaja mi sie plastiki pod wzgledem szybkosci obslugi bo w tym roku mialem styropiany a mialem 15 tys kokonow w dodatku je karmilem bo myslalem ze tak jest lepiej wiec roboty mialem po pachy
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: SnailsHodowca » 12 gru 2016, 22:14

Z własnego doświadczenia (5 lat) jestem za styropianem latwiej utrzymuje sie wilgotnośc na odpowiednim poziomie i tacki nie potrzebują szczególnej obsługi. Ucieczki maluszków ze styropianów latwo powstrzymać wystarczy sie zastanowić... i jaka obsługa gnijącej ziemi ? skoro gnije to jest za mokro... Po co przetrzymywac małego ślimaka w tackach ? trzeba robić odpowiednią reprodukcję i ujednolicać wylęg !!! pomyślcie troche
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kuwety

Postautor: rambo7 » 12 gru 2016, 22:53

No fakt w styropianie ta wilgotnosc dobrze sie utrzymywala ziemia nie gnila jedyne co nie poszlo to to ze karmilem oseski w kuwetach choc jednak zaszkodzic nie zaszkodzilo napewno kupie troche plastiku zrobie pol na pol i zobaczymy jak jest lepiej
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: SnailsHodowca » 12 gru 2016, 23:08

spróbować możesz zawsze i ocenisz co lepsze. I nie karmić w kuwetach... taka podpowiedz
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Kuwety

Postautor: 0543 » 13 gru 2016, 22:17

Koledzy jeżeli chodzi o miejsce to ile kokonow wkladacie w styropian ą ile w plastik ? Bo mi się wydaje ze w plastik więcej wejdzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości