Nawadnianie parku

Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Bartusio » 02 sie 2017, 11:44

Jedni podlewają inni przestrzegają przed tym :?:
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 21 sty 2018, 11:51

Witam.
W związku z licznymi zapytaniami o system do nawodniania ślimaków służę pomocą przy projektowaniu i uzbrajaniu parków hodowlanych w nawodnienie oraz jego skompletowanie.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w tym temacie i miedzy innymi wielu zadowolonych klientów oraz hodowców również z tego forum. Sam zajmuję się hodowlą ślimaków i wiem jak niezbędnym aspektem jest dobrze działający system zraszania podczas całego sezonu. Wielu hodowców popełnia błąd gdyż nie wyliczają ilości wody jaką będa potrzebowali do jednokrotnego zraszania, nie robią wyliczeń wydajności rur do zapotrzebowania dla zraszaczy oraz nie uwzględniają spadków ciśnień co skutkuje niefunkcjonalnością zraszaczy na linii. W takim przypadku w parku pojawiają sie suche place gdzie ślimaki nie przebywają tylko migrują tam gdzie jest mokro. Kolejnym problemem jest to ze pojawia nam sie niekontrolowane przegęszczenie ślimaków w tych obszarach, ślimaki karłowacieją i nie są już towarem handlowym. Zdarzają sie już sklepy które w ofercie mają wpisane miedzy innymi "NAWODNIENIA ŚLIMAKÓW" szkoda tylko że nie maja pojęcia jakimi kategoriami i w jakim celu służy system zraszania podczas cyklu hodowlanego. (spotkałem sie z przypadkami gdzie oferowali mi system kropelkowy przy hodowli ślimaków :shock: zero rozeznania i jakichkolwiek wiadomości w tym temacie ) dla nich to tylko kolejny punkt w ofercie sklepu.

Służę doradztwem, projektowaniem i możliwością skompletowania gotowych systemów jak i również dodatkowo pojedynczymi częściami. Jest możliwość dojazdu do hodowcy, który już posiada system nawodnienia lecz nie działa on prawidłowo w celu naprawy lub doradztwa co trzeba zmienić.

Zapraszam do kontaktu i skorzystania z możliwości darmowej wyceny SYSTEMÓW NAWODNIENIA DLA ŚLIMAKÓW

Pozdrawiam
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 21 sty 2018, 12:52

Pytanko ! Na ile pola wystaczy pompa MHI 1300 bo taką teraz dysponuje
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 21 sty 2018, 18:13

Skorupiak !!! Napisz prosze jakie masz dokladne parametry tej pompy. Wysokosc podnoszenia wody, cisnienie, ile litrow/min
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 21 sty 2018, 20:52

MHI 1300 wysokość 55m, 100 litrów/minute, 5.5 bar max
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Wiesław » 22 sty 2018, 22:55

Wszystko zależy też jakich zraszaczy użyjesz na polu o jakim wydatku wody i o jakim promieniu działania.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 22 sty 2018, 22:58

Zdaje sobie z tego sprawe ale nie wiem na ile pola pozwoli mi ta pompa, tego chce się dowiedzieć od SnailsHodowcy
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 23 sty 2018, 15:34

Skorupiak nawodnisz jednorazowo 1000m2 mozna to naciagnac do 1250 m2 ale wtedy bedziesz mial dluzszy czas podlewania. A jak zastosujesz elektrozawory to podlejesz i 3000 m2 tylko wszystko sie rozciagnie w czasie.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 23 sty 2018, 15:35

Kombinacji jest bardzo duzo
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 23 sty 2018, 16:30

SnailsHodowca pisze:Skorupiak nawodnisz jednorazowo 1000m2 mozna to naciagnac do 1250 m2 ale wtedy bedziesz mial dluzszy czas podlewania. A jak zastosujesz elektrozawory to podlejesz i 3000 m2 tylko wszystko sie rozciagnie w czasie.

Wielkie dzięki,nawet nie myślalem że tyle sie uda na raz,liczyłem na najwyżej 600mkw ,masz racje że jak dam elektrozawory a nawet mogę to ręcznie przełączyć to po kawałku o wiele więcej podleje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości