Nawadnianie parku

Snail
Posty: 7
Lokalizacja: Podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Snail » 03 kwie 2018, 09:38

Witam
Jestem w trakcie robienia systemu nawadniania w parku. Mam pytanie: o ile promień mikrozraszaczy powinien na siebie zachodzić?
Sprzedawca sugeruje że powinny na siebie zachodzić w całości, chyba to spora przesada.
Czyli jeżeli mam średnicę zraszania 8 metrów to mikrozraszacze ustawiam co 4 metry.
Czy takie zagęszczenie jest dobre i potrzebne?
Planuje mikrozraszacze stojące hadara z dysza jasnozielona i wkładka G na metrowych stojakach. Średnica zraszania będzie 8 metrów.
Pozdrawiam
R E K L A M A
Arcess
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Arcess » 05 kwie 2018, 23:03

Wszystko zależy jakie to mikrozraszacze. Poniżej masz obraz w jaki sposób rozkłada się opad przy błędnym rozmieszczeniu (klientowi szwankował układ i ja go modyfikowałem):
Obrazek
Rozkład opadu pewnego mikrozraszacza przedstawia schemat na dole. Widać że wraz ze wzrostem odległości od dyszy wody jest mniej. Dlatego stosuje się zazębianie okręgów zraszania.
Obrazek

Zajmuje się nawodnieniami już ładnych parę lat. Mogę pomóc w tym temacie.
kros11
Posty: 9
Lokalizacja: zachodniopomrskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: kros11 » 14 kwie 2018, 13:29

SnailsHodowca pisze:0543 tak stosuje wirniki

witam
czytam troch forum i wiem ze pomaga pan przy systemach zraszających .jeśli mógł by mi pan pomóc to byłabym wdzięczna,
podam wszystkie parametry
-pompa głębinowa typ 3.5sc5/22, producent to omnigena ,woda jest na wysokości ok 5 m od poziomu ,wydajność to 125l/min i ok 10 bar ciśnienia (to sa katalogowe dane)
-wymiar pola to 20m /150m studnia znajduje się przy samym rogu ogrodzenia
jeśli nie będzie mi pan mógł pomoc zrozumiem w rezie jakich kolwiek pytan podam nr tel.694 050 065
pozdrawiam Agnieszka
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 07 sie 2018, 12:18

Jak mozna Arcess wrzuc zdjcia na forum, opisalem to jak zrobic. Bo w kwietniu tego roku hostowales a juz nie mozna nic zobaczyc, to mnie wlasnie wk*rwia w hostowaniu zdjec, a zdjecia sa na wage zlota na forum. Najbardziej pomocne.
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Nawadnianie parku

Postautor: bobek8612 » 17 sie 2018, 20:46

Koledzy kolezanki doradzcie prosze bo nie wiem co zrobic. Slimaki mimo zroszenia bardzo slabo z wieczora zeruja,wrecz nie chca sie obudzic i spia. Malo paszy zjadaja ogolnie. Czy u was tez tak jest? A druga gorsza sprawa to bloto ktore zrobilo sie w parku...bardzo smierdzi pelno muszek i muszel po slimakach. Jaki jest sposob aby pozbyc sie tego blota.jest bardzo wilgotno w parku bo jest w cieniu prawie caly czas kolo rzeki. Jesli nie bede zraszal parku przez jakis czas moze 2 dni to zaszkodzi to slimakom? Jak rozwiazac ten problem
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Nawadnianie parku

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 17 sie 2018, 20:56

Ja mysle kolego ze tam czas najwyzszy zebrac pare kilo slimaka po prostu...zagescisz pasniki przy zbiorach - problem chwilowo sie rozwiaze.
Luk
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Luk » 17 sie 2018, 21:08

U mnie znów dużo paszy jedza a perka prawie wcale. Co raz blizej do zbiorow az perko do kolan. Jak myslicie mozna nie dac paszy np. 2 lub 3dni pod rzad? Czy lepiej po jednym dniu omijac?
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 18 sie 2018, 02:30

bobek, ile masz metrow lacznie i ile lejesz litorow oraz jakie masz zraszacze, pomyslalem ze za malo lejesz ale nie skoro masz bloto, masz moze jakis drenaz ?
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Wiesław » 18 sie 2018, 11:26

Jak masz bujne perko to jasne że możesz nie sypać paszy.Przez 3-4 dni nic im się nie stanie .A roślinki ładnie przerzedzą.
R E K L A M A
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Nawadnianie parku

Postautor: bobek8612 » 18 sie 2018, 21:45

No a czy mozna odpuscic nawadnianie przez jakis czas gdy jest wilgotno i bloto w parku slimakow?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości