Nawadnianie parku

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 28 sty 2017, 19:09

moc 4 kw z tym że pompa jest dostosowana do wymiany silników można założyć silnik mniejszy a można założyć jeszcze większy to tak na marginesie.
"Ile pieniędzy przyszła? " co masz na myśli ?
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: 0543 » 28 sty 2017, 19:28

Ile kosztowała
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 28 sty 2017, 19:33

około 3 300 zł jak pamiętam
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: 0543 » 28 sty 2017, 19:40

Myślę w tym roku o zmianie pompy na inną żeby było tanij
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 28 sty 2017, 19:54

a jaką masz pow. parków ? ile zraszaczy i jakich wydajności ? może nie potrzebujesz takiej wielkiej pompy ? i mniejsza da rade. Musiałbym policzyć wydajności.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 28 sty 2017, 20:25

Tamara , Dzięki Mxb56, moje poletko to 840 m2
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: 0543 » 28 sty 2017, 20:27

No poradzę sobie z tym . Tylko myślę że są duże spadki ciśnienia na tak długich odcinkach. A u Ciebie ostatnie dysze zraszaja dobrze. Ja mam ogrodzone niecałe pół hektara
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 28 sty 2017, 20:32

nie jestem w stanie nic podpowiedzieć bo nie znam długości linii, ilości zraszaczy i ich wydajności oraz średnicy głownej linii zasilającej... wszedzie trzeba przeliczyć przepływ wody i przekroje nie sama pompa robi robote tylko całokształt ma znaczenie.
U mnie nie ma zadnych spadków cisnienia i wszystkie mikro zraszacze działają identycznie.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 28 sty 2017, 20:54

Tamara , jeszcze jedno pytanie od nowicjusza , czy stosujecie maty cieniujące niekoniecznie przed ptakami nad poletkiem , bo u mnie raczej nie ma latających szkodników, jeżeli tak to jakie i jaki to jest koszt drugie pytanie jak pozbywacie się kretów chyba trzeba zrobić to przed wypuszczeniem ślimaków ?
R E K L A M A
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Timon69 » 01 lut 2017, 19:18

Czy ktoś mi pomoże ???
Po przeczytaniu tutaj ostatnich postów zacząłem sie zastanawiać jak zrobić u siebie system zraszania ? Przygotowuje na ten sezon park 2 000 mk i na początku myślałem ze wystarczy troche węży ogrodowych ze zraszaczami obrotowymi a jak gdzieś by nie podlało to najwyżej przeniosę i bedzie ok.. ale zdałem sobie sprawe ze to chyba jednak nie wypali... Więc pytanie do was co polecacie jakie rozwiązanie ? wiem ze musze sie liczyć z większym kosztem jak na początku zakładałem ale chce to zrobić już raz a dobrze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 21 gości