Nawadnianie parku

EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 12 lut 2018, 07:26

co do studni czy dawno uzywana czy też nie na pewno trzeba wodę przebadać czy oby nie jest zanieczyszczona ( mozesz stracic całą hodowlę gdyby tak było) - deszczówka to jest coś co na pewno nie polecam - powód ten sam co powyzej.
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Andrew » 12 lut 2018, 14:28

Ja robiłem coś takiego o czym piszesz: 2-3 razy na dobę wyciągałem większość wody ze studni do takiego paleto-zbiornika 1m3, a później kolejną pompą na zraszacze o odpowiedniej porze. Studnia płytka, dawno nie używane stąd wydajność była mała. Paleto-zbiornik działał jako bufor, by w trakcie zrasza nie brakło wody.
Tak jak sugeruje EKOSNAIL - badałem wodę przed rozpoczęciem hodowli (był to też wymóg lek. weterynarii).
Nadmienię, że po pewnym czasie zaczęły mi glony opanowywać zbiornik i zapychać zraszacze.
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Nawadnianie parku

Postautor: luzak sluzak » 12 lut 2018, 18:05

oczywiscie probka bedzie wyslana do sanepidu to chyba normalne:) a co do deszczowki to nie wiedzialam ze moze byc "nie ok" , na dole dzialki jest zrudelko slyszalam ze mozna sie wwiercic i uzywac takiej wody do podlewania , ktos probowal? co do glonow to zdaje sobie z tego sprawe juz mialam basen w zeszlym roku i nie chcialam chemi do niego dodawac to wiecie jak to wygladalo po tygodniu hahah, zbiornik zamiezam oczywiscie oczyszczacgora co dwa tyg wiec szukam takiego z klapa aby tam po prostu wejsc ( uwiezcie mi to jest mozliwe ja jestem bardzo mala:) chyba ze ktos ma cos na glony co nie szkodzi slimakom?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 13 lut 2018, 10:21

Luzak sluzak owin zbiornik czarna folia i czarnym stretch-em. I spawa rozwiazana :)
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Nawadnianie parku

Postautor: luzak sluzak » 13 lut 2018, 21:22

o tym niee pomyslalam dzieki:)
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: snails zone » 14 lut 2018, 19:09

a dodatkowo filtr i z głowy
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Nawadnianie parku

Postautor: luzak sluzak » 15 lut 2018, 22:07

Snail zone mam pomysl na rozmieszczenie stolow u siebie moge ci wyslac fotke? powiedzialbys co sadzisz?
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: 0543 » 16 lut 2018, 15:22

To jest Pani koleżanka
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: snails zone » 16 lut 2018, 18:31

pewnie
R E K L A M A
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Nawadnianie parku

Postautor: luzak sluzak » 18 lut 2018, 03:06

a jakby byl pan kolega to co ;) no to jak ma ktos jakies plany stolow, a jak nie to pytanie , wiekszosc hodowcow stosuje stoly 80x 300 a co jesli mi bardziej pasuje rozmieszczenie wiecej stolow ale 2 matry przy czym odpowiedni mniej slimaka czy to ma jakies znaczenie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości