Nawadnianie parku

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 01 lut 2017, 19:31

Takie zraszacze obrotowe wypijąją strasznie dużo wody,trzeba potężną pompe
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: grabarz » 02 lut 2017, 07:03

Ja u siebie mam zraszacze obrotowe ustawione w szachownice i przymocowane na drewnianych palach . Zdają egzamin, jedyny problem to jak wieje silny wiatr bo wtedy nie wszystko podlane. Ale ogólnie ok. Co do zużycia wody to pewnie sporo ale u mnie ze studni głębinowej i z pompą głębinową. Mam 12 zraszaczy w sumie i najdalej oddalony od pompy jest gdzieś około 60 metrów i ciśnienie ok. ;-)
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: mxb56 » 02 lut 2017, 11:54

Ja u siebie mam ogrodzone około 0,5 ha. Mówię wam że warto zainwestować w mikrozraszacze, robią swoje i jest dobry efekt. Wodę ciągnę z basenu rozstawionego zaraz obok ogrodzenia. Basen ponieważ do ujęcia nam daleko i zbyt wolno woda nachodzi. A tak jest ok. Z basenu idzie plastikowa główna rura 32mm 2 takie idą w poprzek parku około 40metrów i od tego idzie 8 linii z rury 16 mm . Jedna na każdy sektor o długości ponad 70 metrów .Ogólnie zasilam około 200 mikrozraszaczy podzielonych na pół przez 2 elektrozawory. Do tego pompa 10m3h prosto z basenu i jest ok.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 02 lut 2017, 22:18

Timon69 podaj wymiary parku hodowlanego dł.szer. oraz miejsce zasilania wodą tzn odległość od parku i skąd bedziesz miał wode, czy to jest (studnia czy wodociąg ). Ja sie zajmuje systemami nawadniającymi, jak chcesz mogę zrobić Ci rysunek i wycenę za darmo. Tylko podaj powyższe dane abym miał jak zrobić obliczenia długości i przekroju węzy do przepływu wody, skąd masz wode i jakie ciśnienie ewentualnie dobrać pompę, itp.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Andrew » 03 lut 2017, 08:49

Podzieliłem temat. bo z roślinności zeszliście głównie na nawadnianie.

Mogę dodać, że ja stosowałem zraszacze Hadar 7110 z wkładką zamgławiającą (A) podłączone do pompy (800W) zasilanej z paletozbiornika na wodę (1m3). Zraszaczy było 12 z dyszą 1mm. Miałem tylko 100m2 parku więc najpierw próbowałem jakimiś zraszaczami z marketów i daremne to było. Ciągle coś nie działało, coś się zacinało itp. Jak zrobiłem instalację na mikrozraszacze to o nawadnianiu nawet nie myślałem. Pompą sterował timer, wszystko się samo robiło. Polecam zraszacze Hadar 7110. Może nie do końca byłem przekonany do wkładki zmgławiającej (dużo wody ulatywało z górę i nosił ją wiatr) i może spróbowałbym z wkładką C (duża gwiazdka). Najlepsze jest właśnie to, że mikrozrasz jest konfigurowalny - wymieniasz wkładkę i masz inne rozpylanie, wymieniasz dyszę i masz inną wydajność (no i ciśnienie w instalacji).
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 03 lut 2017, 09:13

No właśnie ! wszystko pięknie póki wiatr nie wieje
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 03 lut 2017, 10:27

Andrew właśnie mialem to zaproponować aby rozdzielić tematy. :)
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 04 lut 2017, 16:15

Dzięki wielkie Snailshodowca rysunek z wymiarami parku i skąd jest woda podesłałem Panu na priv. Jeśli faktycznie jest taka możliwość prosze o wycene takiego systemu i jak to bedzie rozmieszczone.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 04 lut 2017, 16:52

Może żle myśle ale....cena tego Hadar 7110 około 10zł plus podłaczenia,wężyk,
a za 1 zł jest MicroJet Irriga wkęcane w rure PCV bez dodatowych elementów
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 04 lut 2017, 17:09

to tak wyglada i doskonale działa,przy dobrym ciśnieniu 3 metry oblatuje
Załączniki
micro_bazy_komplet.png
(39.57 KiB) Pobrany 171 razy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości