Nawadnianie parku

Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 12 mar 2018, 18:49

Do ekosnail. Każdy tutaj pisze sobie na ty . Przepraszam ze PANA uraziłem pisząc do jegomości na ty, skoro się Panu nie spodobało ze napisałem na ty wiec pan tez w odpowiedzi nie powinien tego robić .Ale do rzeczy pisze Pan ze w każdym przyłączu w Polsce jest 4 bary w STANDARDZIE wiec jak można twierdzić ze u mnie jest za mało skoro wszędzie jest 4 bary albo i więcej . I nie mam do nikogo pretensji "tylko swoje doświadczenie przelewam online" Ja twierdze ze lepiej trochę więcej zapłacić i już więcej się tego nie dotykać a nie ze robię ludzia burdel w głowach to samo mogę powiedzieć ze PAN to robi pisząc ze pasze sypie się na mokre palety ... wiec co jeżeli posype pasze na sucha paletę i pójdzie zraszanie to pasza zostanie sucha ????. PAN pisze tu tylko na 1000 metrów Ok kawałek taki szybko się sypie ale pół hektara 5 razy dłużej i nie wyobrażam sobie żeby teraz po ciemku chodzić między ślimakami i w dodatku uprosić się po same pisanki he No ja bym nie chciał . Mikrozraszacz daje ta wygodę sypania paszy przed zraszaniem gdy jest dzień i slimaki są pochowane a my wtedy gdy kończymy sypać pasze możemy usiąść sobie wygodnie z piwkiem przy grillu i czekać spokojnie jak zraszania się wyłączy i slimaki wyjdą na zer . A nie stać z wiadrem przy płocie i czekajac jak zraszanie się wyłączy . Uwarzam ze 33 kubiki wody w sezon to jest bardzo mało ale poprzedni sezon był obfity w deszcz i może dlatego za 120 zł poszło wody bo zraszanie w ogóle nie chodziło takie moje głupie myśli nie twierdzące ze tak było. Fv nie musze się chwalić bo to nie ZUS . POZDRAWIAM :)
R E K L A M A
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 12 mar 2018, 19:56

Dobra powiem tak...nawet mi sie nie chce mi sie "tego" ripostować więc całość pozostawie do przetrawienia forumowiczom.
PS. FV nie zajmuję się ZUS tylko US.
Pozdrawiam
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Tommi » 12 mar 2018, 20:32

33 metry wody na ... ? myślałem że czasy ślimakowych bajkopisarzy się skończyły... ja miałem małą zagródkę 300 metrów i na mikrozraszaczach prawie metr sześcienny wody dziennie szedł.. a uważam że i tak za słabo je lałem...
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 07:44

Tommi pisze:33 metry wody na ... ? myślałem że czasy ślimakowych bajkopisarzy się skończyły... ja miałem małą zagródkę 300 metrów i na mikrozraszaczach prawie metr sześcienny wody dziennie szedł.. a uważam że i tak za słabo je lałem...



dlatego właśni proponuję forumowiczom tego typu rozwiazanie aby zaoszczędzić wode i nie płacić rachunków z kosmosu.
Na pole 10arów 6 sekcji zraszaczy pulsacyjnych o zasięgu 27m kazdy.
Ile wy musicie założyć mikrozraszaczy na pole 10 arów zeby wiatr nie zdmuchną mikrokropli przy pierwszej lepszej kiepskiej pogodzie ?
Dodam że średni pobór wody mikrozraszacza to około 0,3m3/h ... gratuluję bo pole wygląda przepieknie...professjonalnie... gratuluję też tego że w fortfelu nie hula wiatr bo jak to mówią bogatemu wszystko wolno...
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Tommi » 13 mar 2018, 13:02

Szanowny Panie Ekosnail zazwyczaj większość z nas zaczynała od pulsacyjnych i większość od tego odchodzi. Chodzi właśnie o sypanie paszy.. o zużycie wody itp. Nie wiem dlaczego u Pana przez większy otwór mniej wody leci ;) Z ciśnieniem wody bywa różnie... Pisze Pan jakie powinno być, natomiast to jakie jest to inna kwestia. Zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy woda jest pobierana przez zwierzęta, do opryskiwaczy, nawodnień...
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 13 mar 2018, 13:47

No właśnie !! Ile potrzeba mikrozraszaczy na te 10 arów ??
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 15:58

Niby Pan ekosnail nie jest przedstawicielem ale "proponuje":)
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 16:04

Jeżeli jest kiepska pogoda ??? Co to znaczy ??? Pada ?? Wieje ?? Jeżeli pada to nie trzeba włączać zraszania . Jeżeli wieje Ok coś tam zniesie tej kropli ale przy sypaniu paszy tez nam ja wiatr zabierze wiec co to znaczy ze musimy im sypać granulowana pasze jak wieje ?? Skoro na wiatr dobre są zraszacze pulsacyjne to i w wiatr trzeba sypać pasze granulowana ... na to wychodzi Panie ekosnail ..
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 17:54

Timon69... chodzi o wiatr. Zraszacz pulsacyjny/obrotowy jestes w stanie wyregulowac co oczywiscie nie jest zachętą do jego kupna ale skoro pytasz to odpowiadam. Rozumiem ze mikrozraszacza wyregulowac nie jestes w stanie i jak zawieje to nie masz wplywu na to gdzie poleci mikrokropa i czy w ogole poleci na pasniki czy ominie je szerokim łukiem.
--------------------

Co do Pana Tommi' go to rozumiem, ze alternatywna odpowiedz jest scedowana na kwestie innych zwierzat w gospodarstwie i "innego" rodzaju poboru wody w sezonie letnim co przekłada się na ciśnienie wody ogółem..chcę tylko dodać że to forum tyczy się ślimaków i o nich tu rozmawiamy - nie znam każdego gospodarstwa w kraju aby móc się wypowiadać na ten temat oraz brać odpowiedzialność za ciśnienie w rurze - znam parametry techniczne które udostępnia producent produktu na swojej stronie - jestem w stanie wyliczyć wydatek wody i na tej podstawie oszacować jej zużycie oraz kwestie związane potrzebnym do "gry" ciśnieniem.
--------------------

Jeżeli ktoś ma problem z dodawaniem i liczeniem w pamieci to polecam program klas 1-3 SP.

--------------------

Ciesze się, że p. skorupiak poryszył znowu kwestie ilości mikrozraszaczy potrzebnych do nawodnienia na 10arów pola bo jak widać koledzy tego unikają jak ognia jeżeli chodzi o odpowiedż w temacie.. Ułatwiając to pozostałym forumowiczom pozwalam sobie załączyć link z allegro gdzie przedmiotem sprzedazy są TYLKO mikrozraszacze (nie mówiąc tu o doprowadzeniu wody)
https://allegro.pl/listing?string=mikro ... u-1-5-1003

Jest tam podany wydatek wody na godzine ( jest to nawet do 300l/ h gdzie w przypadku zraszacz obrotowego jest to w granicy 160l/h)
Jak już wspomniałem ja mam założonych 6 zraszaczy szeregowo o średnicy zraszania 27m. Mikrozraszacz średnica 2,5-4m - łatwo sobie policzyć ile ich potrzeba do nawodnienia parku 10 arów....
sumując wydatego wody na godzine każdego mikrozraszacza łatwo też domyśleć się że nie jest to alternatywą dla rachunków przeciętnego Kowalskiego który zamierza wystartować z hodowlą ślimaka.

p. Tommi - na priv dostał pan adres do mnie - zapraszam - pokaże panu jak w sezonie spisują się zraszacze obrotowe i jak to przekłada się na rachunki.

PS. Zużycie wody nie jest moim wymysłem- wynika to nawet z parametrów tech. urządzenia o którym wyżej wspomniałem. Znam hodowców w regionie który widzieli na własne oczy nawadnianie mojego pola - wiedza, że przy mocnej suszy zraszacze chodziły nawet po godzinie czasu rano i wieczorem i znają pobór wody więc stwierdzenie że "czasy ślimakowych bajkopisarzy się skończyły" jest jakby... z dupy.
pozdrawiam
R E K L A M A
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 18:47

Ekosnail ... nie pamietam zebym z Panem przeszedł na ty. Te zraszacze co Pan wstawił w linku tez są z "dupy" maja małe zasięgi i duże wydajności i z tym się w zupełności zgodzę.
Ale na rynku istnieją tez takie mikrozraszacze które katalogowo dają do 10 metrów zasięgu przy wydajności maksymalnie 200 l/h. Ale po co chodzić i je regulować raz wieje z jednej strony raz z drugiej dodatkowa robota a tu nie chodzi o to . I w hodowli nie jest dobre żeby zlać to woda i umęczyć tego slimaka ulewa tylko utrzymać komfortowy dla nich mikro klimat czyli odpowiednia wilgotność co ułatwiają nam właśnie mikrozraszacz ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości