Nawadnianie parku

EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 19:02

jest wiele kwestii z którymi się z PANEM TIMONEM69 nie zgodzę ale nie będę polemizował w tym temacie dłużej.
Forumowicz który przeczytał odpowiedz PANA TIMONA69 co do "LEPSZYCH" zraszaczy jest w stanie łatwo przekalkulowac zużycie zraszaczy o których mówi PAN TIMON69 do tych moich dla porównania.
Podtrzymuję to co powiedziałem wczesniej czyli :
--------------------

Jeżeli ktoś ma problem z dodawaniem i liczeniem w pamieci to polecam program klas 1-3 SP.

PS. W moim osobistym wyobrażeniu w relalnym zyciu ślimaka, ślimak nie ma stworzonego mikroklimatu przy pomocy mikrozraszacza...w realnym życiu na łeb pada mu po prostu deszcz....
pozdrawiam
R E K L A M A
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 19:16

Przepraszam jeszcze jedna kwestia do PANA TIMONA69 - moge prosić o link/ofertę do mikrozraszacza o którym PAN pisze ?
(tj. 10m średnicy zraszania przy wydatku wody 200l/h )
pozdrawiam
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 20:02

Nie jestem przedstawicielem aby udostępniać oferty
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 20:06

Taki pan doszkolony z wyliczania wydajności zraszaczy pulsacyjnych a nie umie pan poszukać jak są już jakieś dane
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 20:13

szukałem..zapewne słabo bo nie znalazłem...
myślałem że to forum ma za zadanie pomagać innym hodowcom którzy "biorą" się za hodowlę ślimaka tylko z tego co zuważyłem każdy mądry ale diabeł tkwi w szczegółach a w zasadzie ich braku..
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 20:23

proszę wybrać dysze koloru jasno zielonego
2 atmosfery ciśnienia
i rodzaj wkładki typu G
co nam daje zasięg i wydajność wcześniej prze zemnie napisane
Załączniki
Scan15.jpg
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 20:25

wydajność l/h jest nawet mniejsza niż pisałem i taka sama jak cudownego zraszacza pulsacyjnego
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 20:37

szkoda, że brak jest legendy bo nie wszyscy forumowicze prawidłowo odczytają ww. załącznik
No i co to jest RODZAJ WKŁADKI ? Bo rozumiem, że RODZAJ WKŁADKI oznacza, że "wkładka do mikrozraszacza determinuje kształt kropli i rozprysku mikrozraszacza" ale czy to oznacza średnice zraszania 10m na otwartej przestrzeni ? Rozumiem ze jeżeli mowa o rozprysku to dane dotyczą zamkniętych pomieszczeń takich jak folia itp ?
Zatem kto jest zainteresowany mikrozraszaczami niech kupi sobie dysze koloru jasno-zielonego... :)
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 13 mar 2018, 20:57

to był przykład są różne konfiguracje tych mikrozraszaczy jak widać . tak na otwartych przestrzeniach także. a u Pana to mam wrażenie ze 365 dni w roku występuje silny porywisty wiatr i trzeba stosować deszczownie :D ciekawi mnie jak sypać pasze w taki wiatr :D


skąd się wzięła nazwa EKOSNAIL czyżby była zaczerpnięta od firmy owianej złą sława ?? :D
nie jest to chyba nazwa która się wiąże z dobrym doradztwem i starsi forumowicze powinni się domyśleć o co mi chodzi :)

z mojej strony to wszystko myślę że hodowcy podejmą rozsądne decyzje i ze przedstawione prze zemnie opinie ktoś wykorzysta żeby ułatwić sobie prace :)

POZDRAWIAM :)
R E K L A M A
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Nawadnianie parku

Postautor: EKOSNAIL » 13 mar 2018, 21:06

1.wiem skąd jest ta tabela i o jakiej firmie mowa i wiem też, że dane te nie dotyczą otwartych przestrzeni.
2. pasze podczas silnego wiatru sypać najlepiej z wiatrem...
3. zmiana frontu i pytania o mój nick - nie są związane z tematem ale w ramach szybkiej riposty powiem że zły trop.
4. z mojej strony równiez to wszystko
pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości