Nawadnianie parku

HelixPro
Posty: 5
Lokalizacja: Trzcinka
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: HelixPro » 26 sty 2018, 10:33

Hydrofor to zbiornik podłączony do pompy pozwalający w czasie uzyskać to samo ciśnienie. Gdy woda zejdzie z hydroforu wtedy uruchamia się pompa i to ciśnienie maleje. Druga funkcja to automatyczne zatrzymanie pracy pompy. Często stosuje się nawet najmniejszy hydrofor np 24 l po to by pompa kiedy nie musi pracować wyłączała się.
Ja mam u siebie zastosowana pompę głębinowa ze względu na to ze uprawiam tez czosnek. Wtedy nie stosuje deszczowni tylko wysokowydajne pompę.
Przy nawadnianiu mikrozraszaczami ten wydatek jest zdecydowanie mniejszy.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 26 sty 2018, 11:30

Dokładnie masz racje,moja pompa nie ma zbiornika,ma tylko włącznik automatyczny więc pracuje równo kiedy włączam zawory do podlewania,tylko jest kwiestia jakie zraszacze,ile sztuk,jakiego typu dysze potrzeba mi na pole do 1tys mkw,w katalogach Hadara jest tego od cholery,pompa daje mi teoretycznie 100 l/minute,wysokość słupa 55, ciśnienie 5 barów, moc silnika 1300w
HelixPro
Posty: 5
Lokalizacja: Trzcinka
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: HelixPro » 26 sty 2018, 14:25

Wiesz co napisałem do firmy tanake o katalog techniczny Hadara, bo z tego co widziałem to faktycznie są najbardziej sensowne. Jak będę wiedział ile dana dysza ma zasięgu i jaki wydatek jest potrzebny do tego to coś więcej powiem. Wcześniej nie mailem z nimi styczności a mikrozraszacze np RainBird nie są do tego dobre bo maja bardzo małe zasięgi. Natomiast zraszacze statyczne potrzebują dużego wydatku wody ci jest zupełnie nie opłacalne.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 26 sty 2018, 15:54

Zraszacze hadara mają najprzeróżniejsze zasięgi,od metra do nawet ośmiu,różne sposoby zraszania mniej czy bardziej rozpylone ale trzeba patrzeć ma zużycie wody
HelixPro
Posty: 5
Lokalizacja: Trzcinka
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: HelixPro » 26 sty 2018, 16:35

Tak wszystko wzialem pod uwagę. Jak wcześniej pisał Snailhodowca potrzeba mocnego rozpylenia żeby na powierzchni palety utrzymać jak najdłużej naprężenie cieczy. Spowoduje to brak spływania wody z drewna, tym samym gleba będzie mocniej nasiąknięta ci przy upałach będzie wskazane.
Trzeba będzie zoptymalizować zasięg zraszania ponieważ od niego zależy kształt opadającej kropli oraz koszta kupienia i wydatek cieczy. Trzeba zrobić tak żeby jak najbardziej wykorzystać możliwości pompy a co za tym idzie ograniczyć koszty w ilości zraszaczy.
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: jarek » 26 sty 2018, 18:19

Ja osobiście używam mikrozraszacze firmy Milex ,konkretnie ECORAIN 90L-Z,zraszanie o średnicy 6m,bardzo małe zużycie wody bo zaledwie 90litrów na godzinę lub jak kto woli 1,5litra na minutę,cena za szt. to całe 3zł.36gr.bez róznicy czy stojące czy wiszące,Jestem z nich w pełni zadowolony i nic więcej nie będę kombinował.
HelixPro
Posty: 5
Lokalizacja: Trzcinka
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: HelixPro » 26 sty 2018, 19:26

No to spoko, zobaczymy i te. Tutaj nikt nie kombinuje tylko szukany optymalnego rozwiązania z którego wszyscy będą mogli skorzystać i bardzo dobrze ze jestbtaki głos jak twój.
Snail
Posty: 7
Lokalizacja: Podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Snail » 29 sty 2018, 20:54

Witam wszystkich
Jakie nawadnianie uwazacie za najlepsze, stojace czy podwieszane??
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: 0543 » 30 sty 2018, 01:06

Podwieszane
R E K L A M A
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Nawadnianie parku

Postautor: luzak sluzak » 11 lut 2018, 22:26

pytanie , mysle o kupieniu zbiornikow na wode do ktorych bede doprowadzac wode ze studni( moze jeden maly na deszczowke), z tego powodu ze studnia jest stara i dawno nie uzywana boje sie ze moze mi brakowac wody jak bede czesto uzywac , z tych zbiornikow a napewno jednego bede kozystac przy podlewaniu w parku. ktos kozysta z takiego rozwiazania? a dwa mam strumyk na dole dzialki i wybija mi zrodelko wiec dzialka ogolnie wilgotna czy to pomoze czy raczej zaszkodzi? czy moze byc zbyt wilgotno?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości