Ogrodzenie parku

deminis
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: deminis » 07 cze 2018, 20:50

spróbuj uderzyć do nich https://grodzimy.com
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: SlimOk » 08 cze 2018, 02:24

0543 u mnie tez zero na ogrodzeniu, nawet nie dochodza, czy o 1 czy o 3,5,7 nie ma.
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: LuMa » 11 lip 2018, 23:30

[quote="PawelTu"]witam wszystkich.
Robię ogrodzenie mojego pierwszego parku i rodzi się kilka pytań:

1. czy wysokość ogrodzenia ma jakieś znaczenie, skoro jest ono i tak wyposażone w rynienkę z solą?
2. z czego najlepiej zrobić taką rynienkę?
3. czy tabletki z solą powinny w rynnie stać na sztorc, czy mogą leżeć płasko?
4. co ma na celu obłożenie ogrodzenia agrowłókniną?
5. czy konieczne lub racjonalne jest wyłożenie brzegów parku przy ogrodzeniu agrowłókniną, tak by stworzyć swego rodzaju "pas graniczny" i by perko nie sięgało krawędzi ogrodzenia tworząc "mosty ucieczkowe"? Przy długości ogrodzenia parku 240 m bieżących, i szerokości 0,5m takiego pasa, stanowi to utratę powierzchni hodowlanej ok 120 m2. Czy to sensowne?
6. i najważniejsze: czy jest konieczne zanurzanie ogrodzenia w ziemi, tak by ograniczyć napływ szkodników z zewnątrz? Ostatnio u kogoś, kto zna się na rzeczy widziałem płotek, który zbudowany był tak, że w ziemi zanurzone były glęboko jedynie kołki trzymające deski, zaś same deski po prostu opierały się dolną krawędzią o ziemię. Gdzie indziej znowu widziałem ogrodzenie wkopane w ziemię na głębokość przynajmniej 40cm i na dodatek w całości obłożone siatką metalową. A przecież wszystko to kwestia kosztów. Co więc jest racjonalne?

ad. 2 mam drewnianą z cienkich listewek (koszt na 140 mb to ok. 50 zł). Doświadczenie jest takie że drewno nasiąka rozpuszczoną solą i ślimaki nie wchodzą nawet na rynienkę.
ad. 6 mam tkaninę wkopaną na 40-50 cm i widzę od zewnętrznej strony jak krety kopią tunele ale jeszcze żaden nie przekopał pod lub przez. Sama agrotkanina jest na ogrodzeniu bez żadnej siatki.

Wiem, że trochę późno. Tak na zaś. By było.
marpro77
Posty: 9
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: marpro77 » 24 mar 2020, 02:04

LuMa szkoda że dokładniej tej rynienki nie opisałeś. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić. A koszty jakie przedstawiłeś no super. Wogole całe forum przejrzałem i wszyscy piszą o przeróżnych rynienkach ale żeby ktoś jakiś przekrój poprzeczny albo zdjęcie. Może ktoś więcej szczegółów sprzeda?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Jackob29 » 24 mar 2020, 09:04

Zwykła listwa drewniana z wyfrezowanym zagłębieniem, ja mam deskę 25 pociętą na szerokość 4-5 cm z tym zagłębieniem i to wszystko.
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Zbych45 » 24 mar 2020, 13:26

Jaskier
Posty: 26
Lokalizacja: Kujawy

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Jaskier » 24 mar 2020, 20:15

Jacob29, Tabletki soli patrza w bok czy do gory? Bo ja chcialem kupic laty(4cmx5cm) i w tym wyfrezowac rowek na sol. Ale widze ze Twoja opcja o wiele tansza jesli deske 25mm gruba pociac na serokosc 4cm. Jesli sol jest u gory to nie jest za blisko agrowlokniny? Maxima nie ominie soli?
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Jackob29 » 24 mar 2020, 20:24

Tabletki lepiej jak są ułożone w wałek. Łaty 4x5 to za dużo materiału, mam listwe 25x5 z poprzedniego roku, ale teraz zrobiłbym z deski 20 na około 3cm żeby tylko wyfrezować i przykręcić. Przy Maximie miałem ok 15cm do góry i dopiero daszek na 25 prawie w poziomie, teraz na Mullera będzie 12 do góry i 15 w poziomie, powinno być okej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości