Ogrodzenie parku

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: skorupiak » 23 maja 2017, 09:53

Mój sąsiad w zeszłym roku używał bardzo drogi odstraszacz akustyczny, głosy ptaków drapieżnych
Szpaki i sójki miały to gdzieś i opierniczały mu czereśnie
R E K L A M A
johny1
Posty: 8
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: johny1 » 23 maja 2017, 10:13

to co mozecie polecic , jakie zabezpieczenia przed ptakami i gryzoniami, co stosujecie u siebie?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: skorupiak » 23 maja 2017, 10:25

malutkie petardy mam,takie Pikolo i kaliber 5.5
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Tamara » 20 lip 2017, 13:18

Witam ! jestem ciekawa, czy obchodzicie codziennie ogrodzenie i co ze ślimakami ,które przyklejają się codziennie pod deską z solą - zbieracie, czy zostawiacie ? bo jest ich czasami trochę....
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Tamara » 20 lip 2017, 13:24

Witam! jestem ciekawa, czy obchodzicie codziennie ogrodzenie i co ze ślimakami, które przyklejają się pod deską z solą , zbieracie czy zostawiacie aż same zejdą , bo nie wszystkie mają ochotę schodzić ,dotychczas zdejmowałam ale z czasem jest ich więcej..... i trzeba trochę czasu żeby je przenieść
Grzała
Posty: 11
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Grzała » 20 lip 2017, 14:48

Ja osobiście zostawiam je w spokoju. Jak wieczorem zleje park i dam pasze to schodza i ida sie najeść. Na poczatku jak zaczynalem dawkować pasze bo nie wiedziałem ile i wszystko zjadaly do zera to szly n ogrodzenie a teraz wszystkie prawie siedza pod paletami bo maja dostatek jedzenia. Moze powinnas dac wiecej paszy to beda siedzieć w miejscu ;)
Piotr Fabian
Posty: 37
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Piotr Fabian » 25 lip 2017, 20:41

Witam ja posiadam siatkę 900m2
Piotr Fabian
Posty: 37
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Piotr Fabian » 25 lip 2017, 20:42

Mój numer kont. 792005219
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: ślimakara » 26 lip 2017, 13:08

Czy ktoś z Was ma taki problem jak ja, że ślimaki pomimo rynienek z solą uciekają? Mam ogrodzenie (wydawało mi się podobne do waszych) rynienka z solą (szerokość około 3 cm), nad rynienką około 5-10 cm jest deska(daszek). Mnóstwo ślimaków siedzi pod daszkiem, dużo przechodzi na drugą stronę ogrodzenia.
Natomiast ta niechwalona siatka włoska świetnie się sprawdza. Do tej pory na drugą stronę przeszło tylko parę ślimaków, a sprawdzam dokładnie każdego dnia.
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Andrew » 26 lip 2017, 13:12

Siedzą Ci pod daszkiem, który osłania sól przed deszczem?

Jeżeli dobrze rozumiem, to coś masz nie tak, bo ślimak nie powinien mieć możliwości dojścia do daszku (np. po jakimś bujnym liściu perka, bądź gałązce która spadła z drzewa). Mocowanie tego daszku też powinno być ze strony zewnętrznej ogrodzenia.

Najlepiej jakbyś wrzuciła fotkę z bliska ogrodzenia i miejsca gdzie Ci się ślimaki zbierają.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości