Ogrodzenie parku

Magdalena
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Hoduję: Müller

Ogrodzenie parku

Postautor: Magdalena » 04 maja 2017, 13:10

Witam Wszystkich Hodowców !

Zaczęłam przygodę z ślimaki w tym roku . Jakie jest najlepsze ogrodzenie Parku siatka czy takie niskie ok 50cm deski ???
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Andrew » 04 maja 2017, 14:19

Witaj!

Ja używałem niskiej deski z daszkiem nad nią, a pod spodem daszku tabletki z solą i się sprawdzało. Trzeba było uważać, żeby zraszacze nie lały wody na sól, bo wtedy często trzeba było dokładać tabletek. Niektóre części przetrwały do kolejnego sezonu i sól była jeszcze OK. Dodatkowo wyłożyłem agrowłókninę 40cm żeby roślinność nie zrobiła "mostu" dla ucieczki ślimaków.

Podsyłam zdjęcia jak wyglądało to u mnie w 2015 roku.

DSCN5275-m.JPG

DSCN5304-m.JPG


Z ręką na sercu przyznaję, że te ogrodzenie polecił mi inny hodowca i nigdy innego sposobu nie próbowałem.
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: grabarz » 04 maja 2017, 15:00

Ja też takiego ogrodzenia używałem ale jeden bok mialem z siatki wloskiej do skladania dla wjazdu traktoru bylo prostsze. Ale powiem szczerze, że jak padal silniej deszcz to siatka się sklejala i slimaki uciekaly. W tym roku całe z desek. Pozdrawiam
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: SnailsHodowca » 04 maja 2017, 23:01

Chyba poznaje, podobny system ogrodzenia stosował jeden z hodowców Tompi86 i miedzy innymi ja ;) Potwierdzam jestem zadowolony z takiego systemu i przy dobrym daszku soli nie trzeba uzupełniać ani razy w minionym sezonie nie dołożyłem nawet jednej tabletki solnej wytrzymało cały sezon. Pozdrawiam
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: snails zone » 05 maja 2017, 07:07

zgadzam się z poprzednikami
Magdalena
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Magdalena » 08 maja 2017, 00:17

Hej ! Dziękuję bardzo za pomoc :)
Pozdrawiam
Grzała
Posty: 11
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Grzała » 19 maja 2017, 23:43

Witam ! Orientuje się ktos co lepiej zdaje egzamin smar czy sól ? I co taniej wychodzi??
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: SnailsHodowca » 20 maja 2017, 00:06

Zrób sobie na soli, polecam takie rozwiązanie. Sól wytrzymuje bez problemu cały sezon bez konieczności uzupełniania. Smar czesto trzeba uzupełniać tzn dodatkowo smarować bo sól wchodzi w reakcje z woda wydzielają sie kropelki wody i to spływa z ogrodzenia, po pewnym czasie przestaje być skuteczne. A sól tabletkowana nie rozpuszcza sie tak łatwo. Chyba ze jest czynnik "mechaniczny" kapiaca woda jak daszek dziurawy to wyplucze a w przypadku gdy występuje tylko wilgotne powietrze sól zrobi jednolity "wałek" bo tabletki sie razem połączą.
Grzała
Posty: 11
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: Grzała » 20 maja 2017, 05:17

Super dzięki bardzo ;)
R E K L A M A
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogrodzenie parku

Postautor: LuMa » 23 maja 2017, 09:11

Witam, może ktoś podać kontakt do dystrybutora siatek przeciw ptakom - w rozsądnych cenach. Wymiar jaki jest mi potrzebny to ok. 50x60 metrów. Stosujecie siatki - może jakieś armatki hukowe inne? Czy w ogóle?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości