Zbiór reproduktorów 2017

borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: borys » 02 sie 2017, 09:52

Piękne ślimaki - jak większość takich to zbiory czas zacząć.
Powiedz ile ślimaków wypuściłeś i jaki duży park - ciekawa jestem jakie masz zagęszczenie i skąd miałeś paszę
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Andrew » 02 sie 2017, 11:36

Ja też tak miałem, że się w grupy zbierały - jak już się zorientowałem, że to taki "grupen sex" to już miałem kokony w polu.
Ja bym już zbierał, tylko trochę będziesz miał kiepsko z przechowywaniem. Nie wiem czy masz chłodnie ale wcześnie będziesz musiał ją uruchomić. No i przede wszystkim dobrze wysuszyć, by się dobrze zahibernowały, bo będziesz miał długi czas przechowywania.

Jeżeli coś źle mówię to mnie poprawcie.
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Bartusio » 02 sie 2017, 11:49

teraz przy upałach powietrze suche to chyba sprzyja suszeniu byle przed słońcem zasłonić
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Ślimak » 02 sie 2017, 12:28

Ślimak na zdjęciu nie nadaje się jeszcze do zbioru ma miękką obwódkę ( kołnierz) możecie to również zaobserwować po kolorze . Widać że kołnierz jest ciemniejszy a powinien być koloru jak cała skorupa troszkę jaśniejszy. Szkoda zbierać jeszcze ponieważ będzie pełno uszczerbionych prży suszeniu . Radziłbym jeszcze poczekać .
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Bartusio » 02 sie 2017, 15:24

Mr.Tomq pisze:Witam .Jestem początkujący ,to kiedy reproduktory są gotowe do zbioru ? , po ilu miesiącach od wylęgu ? Jak to sprawdzić że to już ta chwila? U mnie wylęgły się 15 kwietnia ,czyli mają 3i pół miesiąca licząc do 1 sierpnia .Większa Część jest już wywinięta ,waga największych waha się od 16 do 12 g.


Musiałbyś wziąć doświadczonego hodowce żeby ocenił czy nadają sie do zbierania,pisanie to tylko niepotrzebna gadka
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Mr.Tomq » 03 sie 2017, 08:21

wczoraj zaobserwowałem kopulacje,czyli już zaczynają .Co do zdjęcia co zamieściłem to one było zrobione 16 lipca ,więc sytuacja się trochę zmieniła Co do parku 15x20=300m2 ,,, 180 paśników (1,2x0,5m wymiar paśnika) zagęszczenie---ciężko powiedzieć .Cel był na 1 tonę ,chyba tyle nie będzie, bo z wiosny były straty (myszy w tunelu,kiepska pogoda w kwietniu),ale z drugiej strony... tone paszy już zjadły na tą chwile. Pasza od http://aspersasnails.com/
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: skorupiak » 03 sie 2017, 08:57

Co do tej paszy,żadna rewelacja jak wszystkie inne,byłem akurat w połowie lipca w Aspersa Snails i ślimaki mieli zupełnie zwyczajne pod względem wagi,do Twoich chyba połowe im brakowało,masz Kolego szczęście w tuczeniu że urosły Ci takie ogromne
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: Mr.Tomq » 03 sie 2017, 11:34

zgadza się pasza jak pasza.W kwestii wielkości moich ślimaków to część jest naprawdę duża ale większość jest średnia i też jest trochę małych ...to chyba normalne że są różnej wielkości.Z tydzień temu zważyłem 1kg ślimaków (brałem za koleją duże ,średnie) i wyszło 90 szt.Nie wiem czy to dobry wynik czy taki sobie.To mój pierwszy sezon i nie mam punktu odniesienia, niestety jestem zielony pod względem hodowli .Wiedzę na temat hodowli biorę z forum , zdjęć... może jakbym wziął jakieś szkolenie było by łatwiej.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: skorupiak » 03 sie 2017, 11:47

Najlepsza rada to pojeżdzić po hodowlach i naocznie sie przekonać o wynikach a nie rozważać teoretycznie na forum
Mnie czytanie i słuchanie ''doświadczonych hodowców'' z forum kosztowało ponad 3 lata zmarnowanej pracy przy ślimakach.
Musisz brać dużą poprawkę na to co tu piszą,lepiej spróbować osobiście poznać kilku hodowców,pojechać do nich i z tego wyciągać praktyczne wnioski
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2017

Postautor: 0543 » 03 sie 2017, 17:01

Pasza z aspersy jest bardzo dobrej jakości. twoje slimaki mają wagę do zbierania tylko muszę być twarde slimaki na tej paszy co używasz w palcach nie powinieneś zagnieść jak taki sa to na repro napewno możesz zbierać. Ile kologo kupiłeś kokonow czy sztuk na ta tonę?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości