Gryzonie w parku

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Gryzonie w parku

Postautor: skorupiak » 27 sie 2017, 21:29

to był szczur,bydle ponad 20 cm długości ciała bez ogona
R E K L A M A
Mateuszmb
Posty: 7
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gryzonie w parku

Postautor: Mateuszmb » 09 lut 2019, 13:44

Czy używacie jakichś elektrycznych odstraszacz na myszybszczury
slimak_k
Posty: 4
Lokalizacja: Opolskie
Hoduję: Müller

Re: Gryzonie w parku

Postautor: slimak_k » 11 lut 2019, 12:54

Nie, mamy koty :) i nie mamy problemu z myszami
xPREZESx
Posty: 4
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Hodowla start

Postautor: xPREZESx » 20 mar 2019, 09:30

No i się zaczęło poszła inwestycja plan zamierzony na ten sezon to 5t tuczu w pierwszej klasie. Zaczynam od kokonów postanowione. Jeszcze tylko 500 paśników i będzie zamierzony cel wykonany 1400. A no i jeszcze weterynaria ale nie mają specjalnych wymogów jak kolega pytał. Jedyne co to wspominał o gryzoniach a konkretnie szczury. Czy macie jakieś dobre patenty na ta plagę?
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: Andrew » 20 mar 2019, 09:53

Ja patentów nie mam, bo nie miałem z nimi problemów, ale weterynarz kazał mi pozakładać skrzynki deratyzacyjne przy wejściach do pomieszczeń służących do hodowli. Oczywiście do tego musiał być rejestr ich przeglądów. :D
LEON
Posty: 21
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: LEON » 20 mar 2019, 10:12

Sposób na ochronę to żywołapki wzdłuż ogrodzenia, zarówno na zewnątrz i wewnątrz. Równocześnie trutka w saszetkach na gryzonie. W francuskiej hodowli widziałem samca fretki jako straszaka na szczury.
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: Mr.Tomq » 24 mar 2019, 07:57

Szczury to największe zagrożenie dla hodowli,ja miałem z nimi doczynienia i to jest bardzo trudna walka .Jak tylko wejdzie pod palety i posmakuje ślimaki, to już nie odejdzie. W sumie miałem w parku 3 szczury ( 1 stara samica i 2 młode ) Miałem 600 paśników i w 80 % pod nimi były ślady ich obecności, tu 5, 10 ,30 zeżartych a tam pod paśnikiem gdzie miały gniazdo żadnego ślimaka nie było. Najgorsze było to żę nie zjadały całych tylko trochę zjadły , zostawiały i nastepne zagryzały. Jak się ich pozbyć ??? ------stawiałem żywołapki ,łapki ,lepy ,trutki... zapomnij, szkoda twoich pieniędzy na to. Szczur to bardzo inteligętne i sprytne zwierzę , nic nie pomagało , prawie srały na łapki ,a nie wszedł.Szczur wszedł do parku na początku czerwca ,starą upolowałem dopiero w sierpniu (dużym fartem, wybiegła mi pod nogi i ją ztrepowałem) , a młode przy zbiorach we wrześniu jak wynosiłem paśniki. Tyle szkód zrobiły tylko 3 sztuki, jakby było ich więcej... straty byłyby olbrzymie. Na ten sezon całe pole osiatkowałem .
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: reefer » 24 mar 2019, 15:12

Tabletki QUICKPHOS .Ostateczne rozwiązanie problemu szczurów .Sprawdzone .
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: Andrew » 24 mar 2019, 17:03

Dostałem ostrzeżenie dot. środka o którym reefer wspomina - podobno bardzo niebezpieczny i trzeba z nim na prawdę ostrożnie się obchodzić. Nawet już kiedyś jeden post usunąłem wspominający o tym środku.

Kolejny raz się pojawia i stwierdziłem, że ciągłe usuwanie to nie rozwiązanie.

Wolę dmuchać na zimne więc proszę miejcie na uwadze że: "jak poczujesz słodki smak w ustach, to już po Tobie" - słowa ostrzegajacej mnie osoby, mam nadzieję że nie przekrecilem (nie mam aktualnie dostępu do tej korespondencji).

Pozdrawiam!
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: skorupiak » 24 mar 2019, 17:27

Substancja czynna ''Fosforowodór jest skrajnie toksyczny, podobnie jak cyjanowodór''
Admin ma racje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości