Plaga ptaków

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Plaga ptaków

Postautor: skorupiak » 14 cze 2018, 16:34

Czy ktoś stosuje z dobrym skutkiem odstraszacza na ptaki? Ostatnio szpaki sie za bardzo rozmnożyły,po prostu plaga
R E K L A M A
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: Wiesław » 15 cze 2018, 07:34

Odstraszacze działają ale na krótko.Stosowałem armatkę hukową i odstraszacz dźwiękowy naśladujący odgłosy ptaków drapieżnych.Wszystko działało max. tydzień,potem ptaki się przyzwyczajały.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: SlimOk » 16 cze 2018, 13:57

To ja wam kurw* opowiem niesamowita historie. Przy polu mam czeresnie i winiogrono, duze drzewo i duzy krzak. Ptakow nieraz zlatuja sie cale chmary i co ciekawe nie leca na slimaki tylko na czeresnie w tym momencie, winogrono puscilo dopiero. Slimaki omijaja, bardziej patrza na rzepik co wysiewam, ale i tak przez to ze maja alternatywne zrodlo pokarmu stanowia male zagrozenie.

Wiec tak, doradzam wszystkim zasadzenie czeresni, winogron ect przy polach jezeli zamierzaja wiele lat sie tym zajmowac, mnie akurat sie poszczescilo i mam prawie ze w centrum sektorow :D

Zauwazylem to i pomyslalem ze trzeba, w przypadkach w ktorych sie da ( krety odpadaja ;) ,zyc bardziej w zgodzie z natura, podlewamy roundopem poletka pewnie w wielu przypadkach nie wiedzac co to jest glifosat, jest to aluminium poleam obejrzec cztero czesciowy film i glifosadzie, podaje link do 1 czesci: https://www.youtube.com/watch?v=C66vZhd ... 9bZA2jYekp.

Zeby nie bylo sam kupilem roundap, ale zaczolem wyrywac i stwierdzilem ze pierdol* te pare godzin a wole wyrwac i miec glebe bez aluminium i przy okazji nie truje siebie i reszty dookola, koty, inne zwierzeta, robactwo ect. Na robactwo tez jest sposob, wapno i dobra orka, zadnej kurw* jebane* chemii, a tak nastawiam sobie radyjko na czworeczke i jazda ;)

P.s. Obejrzyjcie, pomyslcie, przeanalizujcie. Pozdrawiam
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: skorupiak » 16 cze 2018, 21:53

Kolego Slimok ! czereśnie sie kończą,w lipcu już nie będzie,winogrona będą pod koniec lata,teraz są malutkie zielone ktore nie interesują ptaki,raczejjesienią dojrzewają, Wiec lipiec i sierpień nie ochronią.Sprawa pozamiatana.
Mam troche borówek kanadyjskich, w zeszłym roku ptaki je zjadały,teraz przerzucily sie na ślimaki,borówek nie ruszają
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: SlimOk » 17 cze 2018, 13:23

Jak tam film o aluminium ? Skorupiak, u mnie moze jakas inna odmiana ? akurat jak sie skoncza czeresnie to zaczynaja sie winogrona, juz widac kwiatostany male kuleczki zielone.

Aczkowiek wystarczy wyciagnac wnioski, jezeli nie macie zadnej alternatywy a ptaki przylatuja i niszcza wam plony, wiem ze to moze wydac sie dziwne i ekstrmalne, ale jest zarazem w zgodzie z natura o ktorej pisalem wyzej, to dokarmiajcie ptactwo w innym miejscu, obok, jak nie macie gdzie. Wydaje mi sie ze cos dla ptactwa zeby zajelo sie czyms innym niz slimaki jest dobrym pomyslem i napewno mniej kosztownym.

Ktos powie ze ptaki sie zaczna zlatywac do pokarmu, o to wlasnie chodzi i tak sie zlatuja do pokarmu (slimaki), my tylko kierujemy, jestesmy, mozemy byc, organizatorami natury, nie tepicielami, badz zbawcami.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: skorupiak » 17 cze 2018, 14:29

Oglądanie filmu i tak nic nam nie pomoże,cały świat jest zatruwany,a odnośnie ptaków niby mają kilka metrów od ślimaków borówki a wolą ślimaki,chyba więcej kalorii i białka,na przyszły rok spróbuje siatki przyciemniającej
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: SlimOk » 18 cze 2018, 19:18

Sitaki? ile metrow masz ? robilem ponad 1200 m ^ w siatce i pol wiatr polozyl, jak dobrze nie zrobisz to ci rozwali, moge podpowiedziec pare rzeczy tylko ze daleko jest. Ogladanie filmu i tak NIC nam nie pomoze? Sory ale wkuriw* mnie taka ignorancja, caly swiat jest zatrowany.... Na swiat skladaja sie jednostki, czyli my. Takie myslenie, po ch*j sprzatac jak i tak sie napierdoli? Zal. Ogladales? Jest to niecala godzina z twojego zycia, pewnie duzo wiecej powieciles jak glupie komedie, albo programy rozrywkowe, zreszta jak kazdy z nas. To obejrzyj i sie kurw* zdziwisz od czego mozesz warzywem zostac... ale czlowiekowi dac cos na tacy to i tak nie wezmie bo caly swiat tak robi.

Jak czytalem twoje posty to zastawialem sie nad stopniem twojego ogarniecia, ale teraz widze ze dochodzi ignorancja.

P.s. Na siatke + rury, druty, gruz, ect to licz ponad 5 k na 1000 m lekko.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: SlimOk » 18 cze 2018, 19:23

i musi byc idealnie zrobiona bo i tak ci leca bokami itp. ale dziala pieknie jako zabezpieczenie.

Skorupiak moze powiem wprost prawie jak wczensiej, kup pasze dla ptactwa i dokarmiaj kawalek dalej od pola, taniej cie wyjdzie napewno. Bo juz ktorys raz pisze cos na forum, a ty odnosisz sie do tego co ci pasuje, tzn przykladowo z 5 moich zdan wybierasz 2 ktore komentujesz, a reszte nawet w kontekst nie bierzesz.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Plaga ptaków

Postautor: SlimOk » 18 cze 2018, 19:40

Juz nie powiem o polach energetycznych i rzeczach ktore sa nie widoczne a moga pomoc. Bo to juz czysta metafizyka, nie powiem bo skoro kwestia aluminium jest olana to za te informacje byl bym "spalony na stosie", lub w najlepszym razie uznany ze niespelna rozumu. W skrocie, zyc w zgodzie z wibracjami natury i nie traktowac hodowli jak mieso ktore robi sie tylko dla hajsu, potraktowac to jako okazje do kreowania zycia, a raczej bycie kreatorem i mozliwosci rozwijania, obserwacji, cykl zycia i smierci, ect, a kasa i spelnienie przyjdzie samo, duzo pokory i refleksji nad tym.

Sam nie raz z nerw slimakiem rzucilem czy klnolem jak nie wychodzilo na poczatku. Teraz wiecej szacunku.

Prozaiczny przyklad: Jak wchodzicie do pomieszczenia witacie sie z repro? zwyklym dzien dobry? Zyczycie smacznego swoim slimaka? Nie ? Istnieje cos takiego jak pola morficzne i energetyczne, kazde zywe stworzenie to czuje. Dobra pozytywna energia przykazywana dalej procentuje, $$ ;)



P.s. Chociaz de facto tylko jedna osoba narazie sie wypowiedziala, inni moze maja odmienne poglady.

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość