Zbiorniki na wode i pompy

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 03 lip 2018, 12:43

Czesc wszystkim, widze ze sa dwa tematy odnosnie nawadniania parku. Ja jednak zakladajac ten temat chce poruszyc konkretne zagadnienia. Panowie "pochwalcie sie" swoimi systemami:
- jakie zbiorniki macie i jak je przygotowaliscie i podlaczyliscie
- jaka pojemnosc na wode macie w swojej hodowli
- na ile metrow ^
- jakie macie pompy i jej parametry
- przez jaki przekroj wezy ta woda przelatuje. Jezeli ktos oblicza to matematycznie poprosimy o wzor do podstawienia.

Jasne mozna sobie wszystko samemu poszukac, ale po to zakladam ten temat aby nie trzeba bylo ;)

Mysle ze niezastapione byly by tutaj zdjecia, tylko ze mam problem zdjecie 3 mb a ja nie moge do wrzucic.... No kuzwa, zip nic nie daje. NO TO GL HF
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 03 lip 2018, 12:55

Ja pierdol* raz ze nie cierpie hostowac zdjec bo po kilku latach jak chce ktos zernac to nie ma zazwyczaj nic! Dwa nie moge edytowac posta w temacie ktory sam zalozylem ? No strzeli mnie zaraz ...! Najprostrze rzeczy leza... "zglos ten post" i cytat jest po prawej stronie na gorze.

Chcialem zapytac o czyszczenie, uzywanie w ogole zbiornika po kwasie azotowym, jest czysty ale czuc zapach. Wszyscy mowia ze kwas azotowy sie rozpuszcza we wodzie, ale czy nie zmienil on struktury plastiku, czy nie oddaje jakiejs chemii? Zapach w koncu jest wyczuwalny. No mialem trzy zdjecia przygotowane, ale kuzwa ofc maja po 3 mb ponad i nie moge ich wrzucic. Co za bezsens, sie tak wkurw. ze musze isc zapalic.

P.S widze, jak sie zaklada temat to trzeba uwaznie pisac, bo nie ma pozniej mozliwosci edycji, jedynie nastepne posty. Da sie to zmienic ? Oo
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 03 lip 2018, 13:06

..
Załączniki
06875f925997ec1dgen.jpg
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 03 lip 2018, 13:20

Wstawilem zdjecie ktore powinno byc w pierwszym posicie, robicie tak:

Wstawiacie zdjecie na hosting, np fotosik.pl
Ladujecie je
Nie wrzucacie linka ze hostingu, tylko zapisujecie zdjecie ktore ladowaliscie, ale juz w nowym rozmiarze z hostingu.

Mi przekonwektowalo z 3,2 mb na 150kb i dalo sie juz wrzucic bezposrednio na forum.

Uwazam ze duzo lepsza jest ta forma, poniewaz zdjecie widac odrazu - jest ciekawiej, no i dopoki forum istnieje zdjeciu tez nie powinno sie nic stac.

Zdjecie pokazuje zbiornik 300 L z plywakiem i pompe 12500L/H, 5,8 bar. Czarny waz, sztywny, 1/1/4. Nastepne dwa, pokazuja zbiornik 1000 L wlasnie po tym kwasie azotowym

Mialem te 300 L na 1000 m^ i musze przyznac ze to duzo za malo. Kupilem za 50 zl zbiornik jakich jest wiekszosciowo, tylko ten kwas. Panowie doradzcie jak to jest z tym czyszczeniem i zapachem. Zastanawiam sie rowniez jak go podlaczyc zeby wykorzystac te 300 L rowniez i mam juz pewna koncepcje, ale moze ktos sie tez udzieli i doradzi.
Załączniki
33dd22a2b37ea63fgen.jpg
3c182247d5e7b720gen.jpg
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 04 lip 2018, 15:16

Oczywiscie ta rdza i plamy sa na zewnatrz, w srodku jest czysciutki tylko czuc delikatnie zapach. Zastanawiam sie jak kwas azotowy reaguje z plastikiem przez dluzszy czas, czy jest to szkodliwe dla slimakow.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: 0543 » 04 lip 2018, 18:26

Kolego pytanie ile na dobę na m 2 lejez wody w litrach średnio (?
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: EKOSNAIL » 04 lip 2018, 22:15

moim zdaniem z dupy pytanie... chyba ze ktos ma na to czas. niech poda w m3 ilosc zuzytej wody w skali miesiaca..tygodnia max.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SnailsHodowca » 05 lip 2018, 10:54

Ja zbudowalem zbiornik 50 000 l pompa o mocy 30 m3/h
Obszar parkow hodowlanych 0.5 hektara
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: skorupiak » 05 lip 2018, 15:20

34 w cieniu u mnie,w takie upały często lać wode?
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiorniki na wode i pompy

Postautor: SlimOk » 05 lip 2018, 16:14

Skorupiak wow, nie ten temat.... TO temat techniczny o pompach, obliczeniu ile trzeba miec wody na dany typ zraszaczy ect. Poza tym wjezdzasz z tak blachym pytaniem w nie ten temat i nawet nie probujac odpowiedziec na moje pytanie.

Ecosnail mysle ze wlasnie o to chodzi, po to zalozylem ten temat zeby konkretnie podac, w tym momencie wychodzi ze leje jakies 2 litry na metr, tylko ze leje 2-3 razy w roznych porach, tzn na wieczor i w nocy, w dzien nie leje chyba ze pochmurno.

MOZE w koncu by mi ktos odpowiedzial z tym zbiornikiem? Po kwasie azotowym, uzywac? myc czyms ? Bac sie czy nie ?... Napewno ktos wie


P.S. Skorupiak jak bym byl moderatorem to twojego posta juz w tym temacie by nie bylo. Temat - zbiorniki na wode i pompy, a ty pytasz czy lac wode bo 34 C. Jest inny topic Nawodnienie parku, btw zdublowany masz nawet ten temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości