zniekształcone muszle

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: SlimOk » 31 lip 2018, 22:18

Ja mam siatke i faktycznie nie ma znieksztalconych. Powinno sie zraszac jak sie karme posypie bo slyszalem rozne opinie ? Slyszalem ze mokra karma lepiej im "wchodzi", a nie ktorzy znowu twierdza ze absolutnie nie. Ja karmie kolo 20 i zraszam jeszcze kolo 1-2, ale to juz wiekszosc zjedzona.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 31 lip 2018, 22:44

To chyba raczej zasługa siatki,mniej słońca i utrzymuje się większa wilgotność w te upały a co do mokrej karmy to zupełnie nie wiem
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: zniekształcone muszle

Postautor: bobek8612 » 31 lip 2018, 23:23

U mnie wlasnie w cieniu gdzie jest wilgoc jest wiecej slimakow i maja znieksztalcone muszle.moze przegeszczenie nie wiem
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: Bartusio » 02 sie 2018, 15:52

Za mało wody w dzień,w upały fragmenty skorupek przysychają im do podłoża gdzie śpią,póżniej wieczorem budząc sie odrywają kawałki i zostają widoczne zniekształcenia i blizny ,przy takich upałach co 2 godziny a nawet co godzine na chwile trzeba zraszać
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: SlimOk » 02 sie 2018, 18:30

Bobek zrob zdjecie spodu pasnika w dzien i pokaz, to zobaczymy czy przegeszczenie, tylko nie wybieraj skrajnie pustych badz zapelnionych.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: reefer » 02 sie 2018, 20:08

Rzadko zabieram głos na tym forum , ale na takie bzdury jakie tutaj się wypisuje milczec nie można , tym bardziej , że czytają to też początkujący hodowcy , którzy nie mają żadnej wiedzy i wprowadzani są w błąd . Parę miesięcy temu próbowano tutaj udowodnić , że przegęszczenie ma coś wspólnego z białym nalotem na muszlach a teraz szuka się związku przegęszczenia z deformacją skorupek .Skąd takie absurdalne skojarzenia ? Nie będę się odnosił do wszystkich spekulacji , bo dlaczego u niektórych hodowców występuje problem z deformacją skorupek nie wiem tak samo jak oni ,
tylko odniosę się do p .Bartusio .Szanowny kolego ze swoimi ślimakami możesz robić co chcesz , Twoje ślimaki , Twoja sprawa , ale kategoryczne stwierdzenie , że cyt. " za mało wody w dzień " i dalej jakieś wymysły o odrywaniu się kawałków muszli i stąd te zniekształceni , są absurdalne i niczym nie poparte .Wręcz przeciwnie , nie powinno się lać wody w dzień . Po co? Ślimak w dzień śpi , a jeżeli jest bardzo gorąco , tak jak teraz to się estywuje i tak ma być .Po co lać wodę i go budzić . On sam się obudzi wieczorem .A jeszcze lać wodę co dwie godziny to jakieś horrendum .Jest badzo gorąco i ja leję wodę tylko raz wieczorem jak słoneczko zachodzi i to wystarcza!!! Nie zauważyłem ani uszkodzonych ani innych problemów . A wręcz przeciwnie - ślimaki wypuszczone na pole 14 maja praktycznie wszystkie wywinięte , twarde i gotowe do zbiorów .Dzisiaj znalazłem już jedna parkę w miłosnym uścisku . Pozdrawiam
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 02 sie 2018, 21:41

Więc gdzie leży problem że się deformują? U mnie jest takich bardzo mało ale jednak są,u kolegi Artura który przysłał zdjęcia jest ich bardzo wiele.Uważam że po różnych przykładach u hodowców trzeba szukać przyczyny
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 03 sie 2018, 10:04

reefer pisze:Rzadko zabieram głos na tym forum , ale na takie bzdury jakie tutaj się wypisuje milczec nie można , tym bardziej , że czytają to też początkujący hodowcy , którzy nie mają żadnej wiedzy i wprowadzani są w błąd . Parę miesięcy temu próbowano tutaj udowodnić , że przegęszczenie ma coś wspólnego z białym nalotem na muszlach a teraz szuka się związku przegęszczenia z deformacją skorupek .Skąd takie absurdalne skojarzenia ? Nie będę się odnosił do wszystkich spekulacji , bo dlaczego u niektórych hodowców występuje problem z deformacją skorupek nie wiem tak samo jak oni ,
tylko odniosę się do p .Bartusio .Szanowny kolego ze swoimi ślimakami możesz robić co chcesz , Twoje ślimaki , Twoja sprawa , ale kategoryczne stwierdzenie , że cyt. " za mało wody w dzień " i dalej jakieś wymysły o odrywaniu się kawałków muszli i stąd te zniekształceni , są absurdalne i niczym nie poparte .Wręcz przeciwnie , nie powinno się lać wody w dzień . Po co? Ślimak w dzień śpi , a jeżeli jest bardzo gorąco , tak jak teraz to się estywuje i tak ma być .Po co lać wodę i go budzić . On sam się obudzi wieczorem .A jeszcze lać wodę co dwie godziny to jakieś horrendum .Jest badzo gorąco i ja leję wodę tylko raz wieczorem jak słoneczko zachodzi i to wystarcza!!! Nie zauważyłem ani uszkodzonych ani innych problemów . A wręcz przeciwnie - ślimaki wypuszczone na pole 14 maja praktycznie wszystkie wywinięte , twarde i gotowe do zbiorów .Dzisiaj znalazłem już jedna parkę w miłosnym uścisku . Pozdrawiam


To jak wytlumaczysz mi sytuacje że na polu zaciemnionym ślimaki wyglądają doskonale a na zupełnie odsłoniętym nasłonecznionym znajduje skorupki zniekształcone? W zeszłym roku bardziej oszczędzałem na wodzie w upały i miałem mnóstwo deformacji
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: zniekształcone muszle

Postautor: rambo7 » 03 sie 2018, 14:29

Zgadzam sie z kolega referem ale nie bede komentowal osob ktorzy hoduja pare lat slimaki i nadal nie wiedza nic na temat hodowli i zycia slimaka w naturze bo takie warunki trzeba im stworzyc !!!
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 03 sie 2018, 15:42

To wyjaśnij mi Rambo czemu skorupki sie deformują?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość