zniekształcone muszle

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 17 sie 2018, 10:48

No właśnie nie, mam dwa różne pola ,jedno mocno zaciemnione na nim jest mało zniekształceń a na drugim o wiele więcej.
W zeszłym roku mniej polewałem i było dużo zniekształceń,teraz w upały starałem się wiele raz w dzień zraszać i jest sporo mniej,jednak są,myśle że ponad 5% mają deformacje
R E K L A M A
Konrad
Posty: 8
Lokalizacja: wschod

Re: zniekształcone muszle

Postautor: Konrad » 18 sie 2018, 20:56

Nie sądzę, od zbyt wysokiej temp to się wysuszaja.. Najczesciej trupy takich slimakow można zobaczyć na agrotkaninie
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 19 sie 2018, 13:19

Konrad pisze:Najczęściej takie zniekształcenia powstają, gdy w upalne dni włączasz za wcześnie system zraszania.
Na skupie policza jak za 2 klasę


Zupełnie tego nie rozumiem,to czemu w książce Ligaszewskiego piszą że w wielkie upały zraszać możliwie jak najwięcej w ciągu dnia ??
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: reefer » 19 sie 2018, 15:46

Do skorupiaka -przez ostatnie lata duża część hodowców korzystała z ogromnej wiedzy hodowcy Gawła , który bardzo chętnie dzielił się swoją wiedzą .Nie wiem czy jeszcze hoduje i dlaczego się nie udziela . Jego prawo , ale kiedyś napisał takie zdanie , które ja mogę dzisiaj potwierdzić .Otóż napisał , że w hodowli robił dokładnie odwrotnie niż wyczytał w książkach o hodowli ślimaków . Tak , więc Skorupiak nie bierz zbyt dosłownie , co wyczytasz w tych "mądrych" książkach , tylko kieruj się zdrowym rozsądkiem i nie namawiaj do lania wody w upalne dni , bo to właśnie mija się ze zdrowym rozsądkiem .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 19 sie 2018, 17:09

Pamiętam Gawła ze starego forum,przyznam Ci racje że głupi to On nie był,Reefer ! gdzie dokładniej mieszkasz?
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: 0543 » 19 sie 2018, 21:17

Z tego co wiem Gaweł wodę leje w dzień też .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: skorupiak » 22 sie 2018, 21:22

zrobiłem wywiad u hodowców i wychodzi na to że podlewanie raczej nie wpływa na zniekształcenia skorupek,bywają niezależnie od zraszania albo nie bywają
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: snails zone » 25 sie 2018, 00:17

lanie w dzień to głupota to fakt, wg mnie takie zniekształcenia powodują same ślimaki gdy są przegęszczone
Sskorupa
Posty: 4
Lokalizacja: Kkassa
Hoduję: Müller

Re: zniekształcone muszle

Postautor: Sskorupa » 09 lip 2019, 16:52

Cześć, czy ktoś w tym sezonie ma podobny problem?
R E K L A M A
perko 73
Posty: 10
Lokalizacja: łódż

Re: zniekształcone muszle

Postautor: perko 73 » 10 lip 2019, 09:26

też tak miałem na bank przegęszczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości