Zbiór reproduktorów 2018

LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: LuMa » 09 sie 2018, 07:51

Kiedy początek zbiorów
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: snails zone » 09 sie 2018, 07:54

Ja repro zbierałem jesienią.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: borys » 09 sie 2018, 08:03

Ja też, ale w tym sezonie właśnie się zastanawiam czy może jednak zebrać w sierpniu. czy ktoś ma porównanie - zebrane w sierpniu a na koniec sezonu?
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: snails zone » 09 sie 2018, 08:12

sierpniowe mają długi okres hibernacji.
perko 73
Posty: 10
Lokalizacja: łódż

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: perko 73 » 09 sie 2018, 09:15

kiedy lepiej zebrać teraz czy w pażdzierniku ?
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: LuMa » 09 sie 2018, 13:26

Reproduktory zbiera się kiedy zobaczymy kopulujące ślimaki - od tego momentu mamy ok. 2 tygodnie na zbiór reproduktorów. Jeśli przegapimy moment to ślimaki zdążą złożyć pierwsze jaja do ziemi na polu i na wiosnę zniosą nam mniej kokonów.
Czy ktoś robił ślimaki przez tunel. Chciałbym porównać jak rosną. Obserwuję pierwsze kopulujące pary. Jest dużo twardych, dużych i wywiniętych ślimaków - mam wrażenie że trochę za darmo jedzą paszę. Ślimaki wypuszczałem początek kwietnia do 15 maja. Najstarsze rosną już 4 miesiące więc powinny być gotowe. Myślę, że pod koniec sierpnia będzie po żniwach u mnie.
Pytam czy ktoś zebrał już może reproduktory w tym roku?
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: snails zone » 09 sie 2018, 14:45

ja wypuszczałem ślimaki połową maja i już są do zbioru 90 % wywiniętych. Jeśli chodzi o reproduktory to nie muszą być zbierane teraz. perko 73 zależy jakie są w tej chwili twoje ślimaki tzn czy wytrzymają do października bez kopulacji
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: skorupiak » 09 sie 2018, 15:10

3 lata temu użylem jako repro ślimaki zbierane do sprzedaży na jesieni i było bardzo dobrze,a 2 lata temu i w zeszłym roku wcześnie specjalnie wybierane nie bardzo się niosły, więc już nic z tego nie rozumiem
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: reefer » 09 sie 2018, 18:58

LuMa - trzymasz ślimaki na polu już cztery miesiące ? Hmm ... Dziwne .Ja muszę w poniedziałek zacząć zbiór , bo inaczej będzie jeden wielki bajzel , ponieważ kopulują na potęgę . Codziennie kilka wiader jest zbieranych , chociaż mają trzy miesiące.Za miesiąc byłoby pole pełne osesków .
R E K L A M A
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zbiór reproduktorów 2018

Postautor: LuMa » 09 sie 2018, 20:55

Reefer. Robię ślimaki przez tunel więc najstarsze mają 4 miesiące - takich jest niewiele. Najmłodsze są z połowy maja więc mają 2,5 miesiąca. Większość jest takich które mają około 3 miesięcy. Szacuję że do zbioru jest ok. 30-40%. Tylko jakoś nie widzę by masowo kopulowały

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości