NIEDOROSTKI

LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

NIEDOROSTKI

Postautor: LuMa » 08 paź 2018, 12:04

Witam,
Jak wygląda dotuczanie niedorostków? Ile kg niedorostków na m2 pola? Kiedy wypuścić? Dzięki.
R E K L A M A
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: dawidekkkk » 08 paź 2018, 16:38

Niedorostki na pole w połowie kwietnia o ile pogoda pozwoli i perko na polu jest już w miarę wysokie. A ile bym wypuścił na m2 pola myślę że 400 -450 szt. Ja tak bede robił w przyszłym sezonie.Pozdrawiam
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: reefer » 08 paź 2018, 21:07

LuMa , dawidekkk - ślimaki dorosną Wam w lipcu . Czy wiecie już co zrobicie ze ślimakami ? Jeśli nie , to możecie mieć problem , bo możecie towaru nie sprzedać .
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: SlimOk » 09 paź 2018, 00:09

Zawsze mozna przetrzymac, troche na wadze straci, ale to i tak lepiej niz sprzedac male.

Ja otoz mam inne pytanie, ale zwiazane z tematem, ile wam wychodzi slimakow 3 klasy, czyli ponizej 5 g, podczas zbiorow?

oraz

Jaki procent padnie lub sie nie wybudzi ?

Przyznam ze nigdy tak nie robilem, ale w tym roku mam sporo niedorostkow i zamierzam wyrzucic je w polowie kwietnia.
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: LuMa » 09 paź 2018, 10:33

Niedorostki są w różnym stanie. Jedne np. 3 gramy, ładna kształtna muszelka, inne 2 gramy, muszelka połamana, obszczerbiona (tak się to pisze?), inne 1 gram zupełnie małe. Jaki będzie efekt wyrzucenia tego na pole - czy te które już są poszczerbione takie zostaną - 2 klasa, czy zregenerują się i będzie można zebrać 1 klasę?
W lipcu nikt nie kupuje ślimaka?
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: reefer » 09 paź 2018, 20:53

Nie rozumiem !!! Skąd , przy tak ciepłym lecie , macie niedorostki ? A tak na marginesie - nie bawcie się tuczenie niedorostków .To jest nie opłacalne! Lepiej wykorzystać ten park do normalnej hodowli .
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: reefer » 10 paź 2018, 17:08

LuMa -w lipcu nikt nie kupuje ślimaków . Chyba , że będzie kilka ton , to może .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: skorupiak » 10 paź 2018, 18:50

Reefer! pogoda ładna ale ślimaki wypuszczone póżno,u mnie po 10tym czerwca i też mam sporo niedorostków
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: reefer » 10 paź 2018, 20:00

skorupiak - i co z tego , że późno wypuściłeś .Był czas po zbiorach głównych , aby niedorostki dotuczyć .Ja też miałem niedorostki, zostawione na polu , karmione i dorosły . Niedorostków nie ma .Lepiej to było zrobić teraz , niż zostawiać na następny rok .Rozumiem początkujących hodowców ,ale tych z długoletnią praktyką nie rozumiem .Niemniej jednak , pozdrawiam.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: NIEDOROSTKI

Postautor: skorupiak » 12 paź 2018, 21:39

Teoretycznie masz racje ale u mnie od wielu tygodni noce są tak chłodne że ślimaki prawie nie jadły i nic na to nie mogłem poradzić

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości