Puste muszle w parku

Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Puste muszle w parku

Postautor: Andrew » 21 wrz 2016, 21:41

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka może być przyczyna dużej ilości pustych muszli w parku?

Powiecie że ptaki, ale za płotem mam parę kur które mają ciągle pełne koryto ziarna i pełno resztek z jedzenia - co za tym idzie ptaki są, ale tak najedzone że nie zauważyłem zainteresowaniem ślimakami. Jeden kret mi ogródek ryje, ale też nie powiedziałbym że to plaga, no i kretowina pojawiła się w jednej części pola, a puste muszle są wszędzie.

Część z pustych muszli ma jeszcze w środku martwe ślimaki, więc padły nie dawno no i nic ich nie zjadło.
Czy to możliwe, że po prostu duża część wyrośniętych ślimaków złożyły jaja i padły? Jeżeli tak, to mamy jakikolwiek wpływ na to? Jak temu zaradzić?
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Puste muszle w parku

Postautor: grabarz » 22 wrz 2016, 07:26

padłe ślimaki w hodowli to norma (no chyba że padło np 30 % to wtedy nie). U mnie też znajduje codziennie czarne ślimaki w muszlach na każdym etapie hodowli. Złożenie jaj tu nie ma nic do rzeczy. Po prostu tak jest że z jakiegoś powodu czasami zdychają. Nie ma się co martwić.
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Puste muszle w parku

Postautor: Did88 » 22 wrz 2016, 08:10

U mnie to samo norma
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Puste muszle w parku

Postautor: SnailsHodowca » 13 lis 2016, 23:17

Norma to jest hodowla a przy takich ilościach szt. slimaków zawsze coś padnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości