Roślinność w parkach

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Roślinność w parkach

Postautor: grabarz » 07 lip 2016, 20:10

Nie wiem jak to jest u Was ale mi się wydaje że chyba lepiej jest mieć parki bez roślinności. Mam posiane perko i w ogóle nie wzbudza u ślimaków żadnego zainteresowania. Gdzieniegdzie owszem są liście gęsto podziurawione ale większość nieruszona . Ślimaki tylko siedzą na liściach a na jedzenie dopiero na paśniki wychodzą jak podaje im paszę. W następnym sezonie zrezygnuje chyba w ogóle z roślinności, bo nie wyobrażam sobie zbiorów jak jest gęstwina na polu ;-)
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Andrew » 08 lip 2016, 12:10

U mnie roślinność jak na razie cieszy się dużym powodzeniem, nawet powiedziałbym że większym niż pasza (chyba nie do końca to dobre).
Co do zbiorów to w tym czasie nie powinieneś już mieć nic zielonego w parku - wszystko powinno być zjedzone.

Ja w ramach eksperymentu rzuciłem trochę ziaren grochu peluszka (słyszałem, że ślimaki go lubią ale w sumie to za dużo liści on nie ma :)).
Koncepcja hodowli bez rośłinności nie jest najgorsza - problem jest tylko w momencie gdy ślimaki są małe, bo na gołej ziemi nie bardzo mają się gdzie schować, a palety nie zawsze są blisko. Miałem tak w tamtym roku gdy wypuszczałem oseski, a perko jeszcze nie wzeszło i na wypadek ataku jakichś szkodników małe były jak na talerzu. Poczułem spokój jak się zielone na polu pojawiło.
maksimka
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: maksimka » 14 lip 2016, 08:58

U mnie roślinność cieszy się o wiele większym powodzeniem niż pasza i tak naprawde dopiero od dwóch tygodni, jak ślimaki już podrosły, zaczęły w większych ilościach wychodzić na paśniki i widocznych ilościach zjadać paszę. Roślinność jest w tym momencie bardzo bujna, tak że zaczyna zasłaniać paśniki i wydaje mi się że jest jej za dużo i przydałoby się wyrwać jej trochę, żeby śłimaki miały lepszy dostęp do paśników. Mam nadzieję, że pod koniec lata ta roślinność jakoś zniknie, żeby dało się jakoś zebrać te ślimaki.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: 0543 » 14 lip 2016, 14:51

Roślinność powinna być bo ona utrzymuje wilgotność i jest schronieniem przed słońcem
Jaro
Posty: 17
Lokalizacja: Łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Jaro » 01 sie 2016, 12:23

Roślinność to też zabezpieczenie na wypadek złej pogody- np. dni deszczowe
pada deszcz nie sypiesz paszy wtedy ślimaki wcinają zielsko i rosną, a co do zbiorów kilkanaście dni przed zbiorem nie sypiesz paszy i wtedy ślimaki wyczyszczą Ci roślinność oczywiście oprócz trawy i chwastów .
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Franek » 02 paź 2016, 19:33

A próbował ktoś hodować bez palet,przy mniejszym zagęszczeniu może miałoby to sens.
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: grabarz » 02 paź 2016, 22:36

Myślę że długo by rosły bez paszy. Od razu zjedzą perko i co potem??
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Andrew » 03 paź 2016, 08:02

No byłby problem ze zbiorami, bo z ziemi wybierać ślimaki to trochę kiepsko.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 05 kwie 2017, 15:12

Przy takiej pogodzie wysiane perko 1 kwietnia kiedy może kiełkować?
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: snails zone » 05 kwie 2017, 22:31

myślę że za 2 tygodnie. ja będę podlewał perko na polu wtedy wzejdzie szybciej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości