Roślinność w parkach

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: SnailsHodowca » 26 kwie 2017, 09:02

Parki praktycznie gotowe zmodernizowane po ubiegłym sezonie i to wszystko. Perko jeszcze nie wyjzalo bo jest zimno ale jak tylko temp skoczy do góry to bez problemu bujne zraszanie sie włączy i nie ma obaw. Wode mam ze studni głębinowej a system na mikrozraszaczach, równomierne nawodnienie, łatwiejszy park w obsłudze bo pasze mozna sypać w ciągu dnia a mikrozraszacze nie zmywaja jej z palet, przy mniejszych hodowlach raczej nikt sie nad tym nie zastanawia ale przy 0.5 hektara posypanie paszy po zraszaniu to sie pojawia problem, duzo czasu i ślimaki juz chodzą po ścieżkach. Przy mikrozraszaczach łatwiej utrzymac mikroklimat w parkach.
R E K L A M A
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 09 maja 2017, 12:03

Witam! jestem ciekawa jak wygląda obecnie Wasze perko w parku,co z dzisiejszym mrozem , przykrywacie, dziś ma być większy mróz
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 09 maja 2017, 12:35

2-3 centymetry,przymrozek nie powinien zaszkodzić
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 18 maja 2017, 17:27

Witam !parę dni temu martwiłam się, że mam małe perko , ale przystąpiłam do wytyczania ścieżek żeby ustawiać powoli paśniki , a zauważyłam, że na liściach pojawiły się małe ciemne robaczki(błyszczące ) i są pogryzione liście -maleńkie dziurki , poradźcie proszę co można teraz zrobić jeszcze przed wykładaniem ślimaków na pole
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Bartusio » 18 maja 2017, 17:39

Może małe ślimaczki z zeszłego roku masz
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Wiesław » 18 maja 2017, 19:57

Wyglądają jak gąsienice ?Długość ok 1 cm?
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 18 maja 2017, 20:39

Witam! wygląda jak błyszcząca perłowa główka szpilki ,zgłosiłam dzisiaj do stacji ochrony roślin jutro będzie odpowiedź,
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 18 maja 2017, 20:40

jeszcze nie zaznaczyłam że ten robak jest ciemny
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 18 maja 2017, 20:55

zaznaczyłaś na początku !! to Twoje słowa.....że na liściach pojawiły się małe ciemne robaczki(błyszczące )
R E K L A M A
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tamara » 19 maja 2017, 08:52

Witam! już wiem że to jest pchełka ale nie powiedziano, mi jak temu zaradzić proszę o wskazówki co mogę zrobić dalej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości