Biały nalot na muszli

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: skorupiak » 12 sty 2018, 15:34

To są słowa koleżanki Borys ''Wobec powyzszego ostawialabym zmniejszenie zageszczenia jako przyczyne braku nalotu''
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: snails zone » 12 sty 2018, 19:31

snailshodowca nie zgodzę się z Tobą że zagęszczenie tego nie spowoduje. Jest wiele przyczyn, ale to jest jedna z nich.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: borys » 12 sty 2018, 19:39

do snails hodowcy - pytanie mam: skąd pewność,że duże zagęszczenie nie przyczynia się do plam (czy "ubytków" jak piszesz).
Mogę sobie wyobrazić, że przy takiej ilości z równym i równomiernym dostępem do paszy może być słabo, a zielenina w parku znika w połowie sezonu. A braki te skutkują dziadowską muszlą. Mylę się?
Do tego, przy słabej muszli i często pozostawaniem na słońcu - jakieś odbarwienia, odparzenia.
I znalazłoby się jeszcze parę przyczyn.
Jednak początek problemu - przegęszczenie!!!!!!!!
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: reefer » 12 sty 2018, 20:46

SnailsHodowca - daj spokój , odpuść . Oni wiedzą lepiej . Trudno dyskutować z kimś , kto takie bzdury wypisuje .
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: snails zone » 12 sty 2018, 23:19

Reefer ale o co Tobie chodzi? Może wypowiesz się sam na ten temat. Jeśli uważasz że zagęszczenie do tego nic niema to Ty tutaj teraz bzdury wypisujesz.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: borys » 13 sty 2018, 09:51

reefer - Ty widzę z tych co to wszystko wiedzą najlepiej, a tak nie jest -uwierz. MOŻE ZAMIAST NAS TU OBRAŻAĆ PODZIELISZ SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI N/T PRZYCZYN MARNYCH MUSZLI. WSZAK PO TO CHYBA, M.INNYMI, ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK TO FORUM.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: reefer » 13 sty 2018, 17:11

p. Borys - ja jestem człowiekiem słabej wiary , więc nie uwierzę . Gdzie i kiedy kogoś obraziłem? A , że to bzdura , to dla mnie oczywiste !!
snails zone - skąd w waszych głowach zrodziła się myśl , że przegęszczenie ma coś wspólnego z białym nalotem , pozostanie waszą słodką tajemnicą .Ja w tym roku z premedytacją przegęściłem ( 450 na M2 ) nie , żeby sprawdzić , czy będzie biały nalot , bo to mi nawet do głowy nie przyszło .I w/g Waszej teorii powinno być dużo białych skorup , tylko , że ja nie znalazłem ANI JEDNEJ . No , chyba że biały nalot zaczyna od 500 czy 600 szt. na M2. Tego nie wiem. Hi Hi
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: Bartusio » 13 sty 2018, 18:24

biały nalot zaczyna od 500 czy 600 szt. na M2 ??? to mylisz sie o troche,
625szt przekroczysz to zrobią sie białe !!! Jak można wypisywać takie bzdury. Wy myślicie jak nie powiem co! We wszystkich tu tematach byle sie wywyższyć wiedzą
Poziom przedszkola......................Sory dla większości
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: reefer » 13 sty 2018, 19:26

Nigdy tego nie liczyłem , ale sprowokowany , zrobiłem to teraz . A mianowicie w pierwszym roku hodowli , pięć lat temu , zupełnie zielony wypuściłem oseski z 19.000 kokonów na powierzchnię 3000 m2 . Do tego tylko 1300 palet . Kompletny żywioł i bałagan . Sprzedałem coś około 5.5 tony .Teraz po przeliczeniu wyszło mi , że to było około 6.3 kokona na m2 , ale nie pamiętam zupełnie białych muszli . Więc jak to jest ?
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: SnailsHodowca » 13 sty 2018, 20:48

Borys twoje teoria w pewnym stopniu jest spoko ze ginie roślina i to moze być przyczyną bo bez rośliny jest troche problem ale też nie do końca ale o tym później. Z powyższym wytłumacz mi sytuacje kiedy w parku roślina jest przez cały sezon identyczna przy zbiorach nadal nie jest zjedzona ludzie wybierają ślimaki z perka i są całe białe... widziałem sam osobiście u hodowcy, którego odwiedziłem podczas zbiorów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości