Biały nalot na muszli

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: SnailsHodowca » 13 sty 2018, 20:51

nie szukam tutaj powodu do kłótni ani "bycia mądrym" bo nie wym rzecz, ja robie swoje i tyle kwestia tylko rozwiązać błedy dla przyszłych hodowców.
sory ze rzadko odpisuje ale mam sporo pracy na hodowli z powiększaniem na ten sezon
R E K L A M A
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: Timon69 » 13 sty 2018, 21:33

Do reefer .a w jakiej gramaturze zebrałeś te 5.5 tony? według obliczeń których mnie nauczył jeden z hodowców obecnych na tym forum faktycznie jest to prosta matematyka. 19000x100=1900000 sztuk ślimaka 1900000x2.9 grama = 5510kilo ślimaka .wychodzi na to ze u cb waga ślimaka wynosiła 2.9 grama Reefer - wytłumacz mi gdzie popełniłem błąd w tej prostej matematyce i nie trzeba być znawca tylko mieć prosty kalkulator
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: borys » 13 sty 2018, 23:11

do SnailsHodowcy - no to pozostaje jedynie pasza jako przyczyna. Faktem jest, że widziałam już piękne duże wywinięte ślimaki - białe.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: Andrew » 14 sty 2018, 11:21

Też miałem biały nalot i też jestem zdania że to kwestia paszy. W kolejnym sezonie na innej paszy problemu nie było.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: 0543 » 14 sty 2018, 12:37

Koledzy i koleżanki to skad się bierze biały nalot ? Bo dla mnie biały nalot to równanie paszy wody przegeszczenia .ktoś może rzeczowo odpowie na pytanie ?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: skorupiak » 14 sty 2018, 19:18

Pasza na 99.9%,znajomy to miał,jeden dodatek paszowy powodujący szybki wzrost w zbyt dużej ilości
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: snails zone » 15 sty 2018, 15:37

Mysleże szybciej byśmy się dowiedzieli badając muszlę. Ta kłótnia niema sensu wszyscy mają swoje zdanie na ten temat.
Do reefer jakbyś uważnie czytał co pisze to wiedziałbyś że napisałem że to jedna składowa tego problemu, więc nie naśmiewaj się tylko pomyśl.
0534 dla mnie też i brałbym pod uwagę ziemię.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: reefer » 15 sty 2018, 17:13

snails zone , radzisz mi żebym pomyślał . Więc pomyślałem i wyszło mi , że związek przegęszczenia z białym nalotem jest absurdalny .
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: snails zone » 15 sty 2018, 21:29

to niech ktoś pomyśli za Ciebie
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: 0543 » 15 sty 2018, 22:08

I tak odpowiedzi niema .kolego reefer pytam się Ciebie .Jakie są przyczyny białego nalotu według Ciebie .?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości