Biały nalot na muszli

rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: rambo7 » 13 lut 2017, 19:25

a zbyt duża ilość kredy tego nie powoduje? dużo paśników masz na polu? może kamień w wodzie to powoduje? co miałeś wcześnie na polu zasiane? jak gęsto perko zasiałeś? kilka pytań może komuś coś podsunie.
R E K L A M A
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 13 lut 2017, 20:27

Dzięki SnailsHodowca,prześlę. Odp.dla rambo7.Wcześniej kontaktowałem się już z innymi hodowcami i tak samo stosują kredę i niema problemu.
Park zrobiony na nieużytkach i przewapnowany bo to stara ziemia torfowa.Paśniki książkowo 50%.Woda miękka,perko wysiane 15.04. bardzo gęsto urosło bardzo dobrze,jedyny problem że bardzo szybko wyjadły, koniec lipca
i w parku prawie pusto.Może trochę przegęściłem na 400m wpuściłem 180 tyś.podrostków.To na tyle pozdrawiam.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: SnailsHodowca » 13 lut 2017, 20:46

rambo7 zbyt duża ilosć kredy białego nalotu nie powoduje, ale skąd kreda pochodzi, skąd jest pozyskiwana już tak... nie każda kreda sie nadaje dla ślimaków, chodzi tutaj o związki jakie ma w sobie.
jarek wychodzi u Ciebie zagęszczenie 4.5 kokona na mkw skoro w lipcu zjadły juz roślinę to mógł być jeden z problemów... perko miałeś za gęste i dlatego zjadły posiej teraz rzadziej żeby wybujało i miało duże liście i troche zmniejsz zagęszczenie
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 13 lut 2017, 21:56

Jeśli chodzi o kredę to LABTAR Ca min 37,6%. Co do przegęszczenia to na pewno a z perko możesz mieć rację.Dzięki
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 08 sty 2018, 22:16

Witam.Powracam z tematem białego nalotu.Sezon-2016,90%nalotu. Sezon-2017 wprowadziłem parę zmian,które mi zasugerowaliście,a wiec:perko wysiane wcześniej już 1.o4.,rzadziej,zmniejszone zagęszczenie do czterech kokonów na metr kw.,mniejsza ilość podlewania i paszę sypałem przed zraszaniem na puste palety a nie po podlaniu na ślimaki-efekt,zbiór-2,4 kg. suchego ślimaka z metra kw.i zero białego nalotu.Tylko że przyczyny nie znam do dziś,czy to była jedna z wymienionych czy wszystkie.Przy okazji zadam kolejne pytanie,co powoduje że ślimaki się wciągają do środka. Z góry dziękuję i pozdrawiam w Nowym Roku.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: skorupiak » 08 sty 2018, 22:43

Biały nalot był przerabiany od wielu lat i nikomu nie udało się dokładniej wyjaśnić przyczyny jego pochodzenia,po prostu czasem sie pojawia na różnych hodowlach
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: snails zone » 10 sty 2018, 08:35

Im bardziej wciągnięty tym bardziej wysuszony. Wciągają się bo tracą wodę. Zbyt wciągnięte ślimaki maja mniejsze szanse na przeżycie.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: borys » 11 sty 2018, 09:23

do Jarek
pytanie : czy w roku 2017 miałeś taką samą paszę jak w 2016?
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 11 sty 2018, 10:48

Tak pasza ta sama,a jeżeli chodzi o wciąganie się ślimaków to może być prawda chociaż ja bardziej podejrzewałem zbyt duży nawiew na ślimaki co suma sumarum też wysusza ślimaki.
R E K L A M A
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: borys » 11 sty 2018, 16:11

A jakie miałeś zagęszczenie w obu tych latach?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości