Ile paszy sypiecie

jarek
Posty: 8
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: jarek » 05 lip 2017, 22:05

z ilością zjadanej paszy z tego co piszecie na forach bywa bardzo różnie. W większości źródeł podają że na1 tonę ślimaka,1 tona paszy.I tego należało by się trzymać. Z własnego doświadczenia zauważyłem że ślimak zjada tyle ile mu podamy.W krótkim okresie czasu podnosiłem ilość paszy od 20 kg do 50kg dla 1tony tuczu milera(400m2) a i tak paśniki rano puste.Z tego wniosek że jeśli podamy tyle paszy ile są wstanie zjeść to może się okazać ze na tonę ślimaka potrzeba 5 ton paszy.Trzymajmy się tego co ktoś,kiedyś sprawdził i zastosował.Pozdrawiam
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 420
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: skorupiak » 05 lip 2017, 22:19

Coś mi się tu nie zgadza,wiele razy słyszałem od hodowców że trzeba sypać tyle paszy żeby nie zostawało rano
bo nadmiar gnije,sam nie raz za dużo dałem i nie zjadły .
Więc wydaje mi się że ślimak tyle zjada ile potrzebuje do prawidłowego wzrostu.
To samo było na stołach reprodukcyjnych. Ciut za wiele wysypałem i rano zostawało.
Może używasz słabej białkowo paszy,dlatego zjadają wielkie ilości
grabarz
Posty: 123
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: grabarz » 06 lip 2017, 08:08

U mnie tak jak pisze kolega Skorupiak. Jeśli nasypię dużo to nie zjadają i zostaje do rana, więc chyba jedzą tyle ile potrzebują a naddatek zostawiają i potem gnije. Trzeba sypać bez przesady.
kacper
Posty: 16
Lokalizacja: Szymonków

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kacper » 07 lip 2017, 17:32

jarek pisze:z ilością zjadanej paszy z tego co piszecie na forach bywa bardzo różnie. W większości źródeł podają że na1 tonę ślimaka,1 tona paszy.I tego należało by się trzymać. Z własnego doświadczenia zauważyłem że ślimak zjada tyle ile mu podamy.W krótkim okresie czasu podnosiłem ilość paszy od 20 kg do 50kg dla 1tony tuczu milera(400m2) a i tak paśniki rano puste.Z tego wniosek że jeśli podamy tyle paszy ile są wstanie zjeść to może się okazać ze na tonę ślimaka potrzeba 5 ton paszy.Trzymajmy się tego co ktoś,kiedyś sprawdził i zastosował.Pozdrawiam1 tona paszy = 1 tona ślimaków jest to ewidentna bzdura! Już nawet słyszałem 0,8 do 1. W tuczu ślimaków wychodzi ok. 1,2 - 1,5 tony paszy na 1 tonę ślimaków. I takich przeliczników się trzymaj. Po drugie sprawdź czy przez przypadek nie masz zbyt dużego zagęszczenia ślimaków. Po trzecie należy pamiętać również o tym, że ślimaki są uzależnione od warunków atmosferycznych. Np. będzie wiało, temperatura w nocy spadnie poniżej 10oC i ślimaki nie pobierają tyle paszy ile zjadłyby w sprzyjających im warunkach.
Pozdrawiam
Kacper

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość