Rzetelność składu pasz

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Rzetelność składu pasz

Postautor: skorupiak » 20 cze 2017, 16:29

Czy ktoś może to wyjaśnić?
Na opakowaniu paszy do reprodukcji i do odchowu osesków są podane dokładnie te same składniki.
Na wydziale warszawskim .............. zrobiono mi prpcentowe analizy pierwiastkowe składników tych niby różnych w zastosowaniach pasz.
Są takie same !
To po co robi sie inne napisy na workach? Inne nazwy zastosowania ?
Może po dokładniejszym badaniu okaże sie że świnie dostają to samo tylko w ''innych cenach''
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: grabarz » 20 cze 2017, 18:15

Z tego co widziałem skladniki np firmy Wipasz sa rzeczywiście takie same dla trzech grup paszy, ale zawartości procentowe już zupelnie inne. Więc to nie do końca to samo.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 20 cze 2017, 18:23

Ale właśnie zawartości procentowe są takie same
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: grabarz » 20 cze 2017, 20:01

Dziwne
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 20 cze 2017, 20:18

Ktoś kto robił analize powiedział że obie pasze są identyczne
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: grabarz » 20 cze 2017, 20:47

A którą paszę analizowałes?
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: 0543 » 20 cze 2017, 21:03

Kolego skorupiak ile kosztuje taką dokladna analiza ,? co do paszy tak lecą ... .A Powidz mi czy chociaż zgadzaly się skład procentowy z analizy z tym co na worku pisze ?
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Rzetelność składu pasz

Postautor: Andrew » 20 cze 2017, 21:58

Ja słyszałem nawet, że te wszystkie pasze to tak naprawdę pasza dla drobiu - po prostu jest zmielona na drobniejszą. Nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedyś pobieżnie sprawdzałem i dużych różnic w składzie nie było.

P.S. Wydzieliłem osobny temat w właściwym dziale.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: tucz wstępny

Postautor: skorupiak » 20 cze 2017, 22:09

0543 pisze:Kolego skorupiak ile kosztuje taką dokladna analiza ,? co do paszy tak lecą ... .A Powidz mi czy chociaż zgadzaly się skład procentowy z analizy z tym co na worku pisze ?

Ktoś na polibudzie warszawskiej po znajomości to robił Dokładna analiza chemiczna,tzn rodzaj i ilość składników typu np soja jest praktycznie niemożliwa a raczej tak kosztowna że nie warto sie w to bawić.
To co mi robili to spektroanaliza atomowa procentowej ilości najważniejszych pierwiastków
np wapń czyli popularna kreda,w obu paszach ilość wapnia był identyczny i inne pierwiastki były w tych samych ilościach.
dostałem jednoznaczną odpowiedż że obie próbki paszy są identyczne.Więc dziwie sie po co pasza dla reprodukcji i inna pasza dla odchowu osesków.
Ilość wapnia ze składem na opakowaniu był podobny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości