Ile paszy sypiecie

jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: jarek » 05 lip 2017, 22:05

z ilością zjadanej paszy z tego co piszecie na forach bywa bardzo różnie. W większości źródeł podają że na1 tonę ślimaka,1 tona paszy.I tego należało by się trzymać. Z własnego doświadczenia zauważyłem że ślimak zjada tyle ile mu podamy.W krótkim okresie czasu podnosiłem ilość paszy od 20 kg do 50kg dla 1tony tuczu milera(400m2) a i tak paśniki rano puste.Z tego wniosek że jeśli podamy tyle paszy ile są wstanie zjeść to może się okazać ze na tonę ślimaka potrzeba 5 ton paszy.Trzymajmy się tego co ktoś,kiedyś sprawdził i zastosował.Pozdrawiam
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: skorupiak » 05 lip 2017, 22:19

Coś mi się tu nie zgadza,wiele razy słyszałem od hodowców że trzeba sypać tyle paszy żeby nie zostawało rano
bo nadmiar gnije,sam nie raz za dużo dałem i nie zjadły .
Więc wydaje mi się że ślimak tyle zjada ile potrzebuje do prawidłowego wzrostu.
To samo było na stołach reprodukcyjnych. Ciut za wiele wysypałem i rano zostawało.
Może używasz słabej białkowo paszy,dlatego zjadają wielkie ilości
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: grabarz » 06 lip 2017, 08:08

U mnie tak jak pisze kolega Skorupiak. Jeśli nasypię dużo to nie zjadają i zostaje do rana, więc chyba jedzą tyle ile potrzebują a naddatek zostawiają i potem gnije. Trzeba sypać bez przesady.
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kacper » 07 lip 2017, 17:32

jarek pisze:z ilością zjadanej paszy z tego co piszecie na forach bywa bardzo różnie. W większości źródeł podają że na1 tonę ślimaka,1 tona paszy.I tego należało by się trzymać. Z własnego doświadczenia zauważyłem że ślimak zjada tyle ile mu podamy.W krótkim okresie czasu podnosiłem ilość paszy od 20 kg do 50kg dla 1tony tuczu milera(400m2) a i tak paśniki rano puste.Z tego wniosek że jeśli podamy tyle paszy ile są wstanie zjeść to może się okazać ze na tonę ślimaka potrzeba 5 ton paszy.Trzymajmy się tego co ktoś,kiedyś sprawdził i zastosował.Pozdrawiam



1 tona paszy = 1 tona ślimaków jest to ewidentna bzdura! Już nawet słyszałem 0,8 do 1. W tuczu ślimaków wychodzi ok. 1,2 - 1,5 tony paszy na 1 tonę ślimaków. I takich przeliczników się trzymaj. Po drugie sprawdź czy przez przypadek nie masz zbyt dużego zagęszczenia ślimaków. Po trzecie należy pamiętać również o tym, że ślimaki są uzależnione od warunków atmosferycznych. Np. będzie wiało, temperatura w nocy spadnie poniżej 10oC i ślimaki nie pobierają tyle paszy ile zjadłyby w sprzyjających im warunkach.
Pozdrawiam
Kacper
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: skorupiak » 28 lip 2017, 18:33

Panie Kacper !! czy to prawda że ślimak zjada do 5% masy własnego ciała ??
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kacper » 30 lip 2017, 16:49

Dzienna dawka pobieranego pokarmu przez Cornu aspersum aspersum (za B. Murphym)
1.Okres;2.Waga ślimaka w gramach;3.Średnia dzienna dawka karmy pobierana przez ślimaka;4.Stosunek wielkości dawki pokarmu do wagi ślimaka w %
Wzrostu 0,5 g 0,04 g 8%
3 g 0,07 g 2,33%
5 g 0,1 g 2%

Hibernacji 10 g - -
Początek reprodukcji 10 g 0,36 g 3,6%
Znosów jaj 10 g 0,1 1%


Kolego Skorupiak nie masz innych ważniejszych problemów?

Pozdrawiam
Kacper
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: skorupiak » 30 lip 2017, 19:10

Wydaje mi sie że ważne,znajomy ma podobne warunki,ilości i wielkości ślimaków i daje dwa razy wiecej paszy niż ja,
w ciągu tygodnia to już są setki kilogramów
Próbujemy dociec gdzie i kto ma błąd
kacper
Posty: 39
Lokalizacja: Szymonków

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kacper » 30 lip 2017, 20:03

Trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. Musiałbym spędzić nockę w jednym i drugim parku.
Mam nadzieję, że te dane przydadzą się w poszukiwaniach. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Kacper
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: bobek8612 » 17 gru 2017, 18:03

A ja mam takie pytanie bo szukam odpowiedzi i nie moge znalezc.Mianowicie sa w sprzedazy pasze na odchow do 60 dnia zycia oraz pasze na tucz po 60 dniu zycia. I teraz pytanie ile moje skimaki w parku zjedza tej paszy na odchow a ile na tucz przyjmujac ilosc 1 tony slimakow. Ile zamowic tej do 60 dnia a ile powyzej 60 dnia?
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: 0543 » 17 gru 2017, 21:32

Napiszę jak "lider " 50 kilo do 60 dni 950 po 60 dniach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości