Pasza

borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: borys » 21 lut 2018, 08:50

Składniki podane jak wszędzie, pytanie co tam jest tak naprawdę.
Paszę niestety trzeba wypróbować a najlepiej zrobić samemu, bo tylko wtedy "wiesz co jesz"
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: 0543 » 21 lut 2018, 14:29

Spis jak u każdej firmy .kwestia jakości komponentów.
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Pasza

Postautor: bobek8612 » 14 maja 2018, 19:15

A jak wyglada u was karmimienie wpuszczonych oseskow do parku hodowlanrgo. Od razu sypiecie pasze na pasniki czy czekacie dzien. Jak to powinno wygladac?
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: jarek » 17 maja 2018, 13:56

Witam ,chciałbym ponowić pytanie od bobek8612
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Wiesław » 18 maja 2018, 11:35

Jak dzień zaczekasz to nic im nie będzie.Mają przecież perko.Świeżo wypuszczone ślimaczki muszą się zaaklimatyzować i raczej nie wyjdą na początek na palety.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 11 cze 2018, 19:01

Czy ktoś wie czemu najczęściej stosuje się do paszy krede pastewną firmy LABTAR a o innych firmach mówią że jest nie dobra dla ślimaków?
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: mxb56 » 11 cze 2018, 21:39

Skorupiak myślę, że to nie jest reguła z tą kredą. Ja stosuje akurat zupełnie innej firmy, porostu mam blisko taką dostępną. Bez sensu szukać kredy konkretnej firmy jeśli mieszkasz gdzieś gdzie nie można jej spotkać.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 11 cze 2018, 21:52

Niby masz racje ale ktoś z doświadczeniem powiedział mi że kiedyś trafił taką krede od której ślimaki sie pieniły a innej prawie nie jadły,więc cholera wie co w tej kredzie jest
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 12 cze 2018, 12:50

Bobek pisalem o tym na forum jak to u mnie wyglada, pisalem o lisciu w inkubatorze i o uzaleznionym od tego procesie karmienia, poszukaj. U mnie po pol godziny byly na pasnikach.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 12 cze 2018, 12:58

Luk, ja robie tak ze nie wykladam na pole styropianow, jak wiekszosc pewnie, tylko czekam az wejda na wieczko, pomagam im czasami jednym psiknieciem z recznego opryskiwacza na wieczko i po 2 dniach 80% jest na wieczku, skad latwo je zgarnac i wrzucic na pole.

Mysle ze TYDZIEN to ewidentnie za dlugo, wypuszczamy na wieczor, wiec pierwszej nocy rzeczywiscie nic nie sypiemy, druga noc - roznie, albo bardzo malo, ale naprawde k***a malo, albo czekam do trzeciej nocy, ale rzadko. Pozniej coraz wiecej, ale tez nie przesadzac. Bo blota moze nadmiar paszy nie zrobi jak pisal kolega, ale faktycznie gnic bedzie i szkoda pasnikow, robota czyszczenie po sezonie, pasza, ect.

Znowu wroce do tego liscia w inkubatorze bo temat sie wiarze, ja akurat pasze sypie pierwszej nocy po wyrzuceniu i sa odrazu bardzo aktywne z tego wzgledu ze zanim wyrzucilem na pole mialy co jesc i co robic (ruch, brak zasuszania sie) w inkubartorze. Takze jak wyrzucilem z inku. bez liscia aklimatyzjaca 2-3 dni max, z lisciem odrazu. Wczoraj 1000 koknow wyrzucilem w ktore mialy dostep do lisci, pol godziny juz 90 % na pasnikach, odrazu dostaly pasze, dzisiaj patrzylem wszystko zdjedzone. Rzucilem moze cwierc zawartosci szklanki, tak dla porownania, czyli tez malo paszy, ale juz w pierwsza noc dostaly.

Prosze Bobek jest to w temacie - karmienie oseskow i w sumie to pytanie ktore zadales powienienes poruszyc w tamtym temacie albo go przejrzec chociaz.
Temat pasza to typowo powinno byc o skladnikach, producentach i opiniach na temat roznych pasz. Mysle ze o wytwarzaniu paszy powinien byc oddzienly temat zeby to wszystko uporzadkowac. Juz niektore tematy maja po 10 + stron i zaczyna byc to problemem jezeli chce sie "na szybko" znalesc konkretne zagadnienie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości