Pasza

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 02 sie 2018, 22:15

Kreda po to zeby sie twarde zrobily ? No i jak dac wiecej kredy jak ma sie juz kupiona pasze? Opcja tyczy sie chyba tylko osob ktore same robia pasze. Szczerze to myslalem ze ponizej 1k mozna zejsc z kosztow za tone. Jak ludzie sprzedaja po 2k za tone, a przy wlasnej robocie wychodzi 1400 to tak srednio oplacalne, trzeba doliczyc tez organizacje tej wytworni, jak ktos nie robi +10 ton to tak srednio warto chyba? Duze ryzyko bo mozna cos spieprzyc, no i roboty tez pewnie sporo, no a pyli sie to tez przy robieniu. No nie wiem, sam myslalem zeby robic pasze, ale teraz sie zastanawiam.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 02 sie 2018, 23:05

Sam robie wszystko,wychodzi max 1100 za tone więc sie opłaca,teraz dam dużo kredy to wyjdzie jeszcze taniej
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 03 sie 2018, 13:43

1100, ale iles tysiecy trzeba wydac zeby moc robic pasze, jakis magazyn, maszyny. No i do tego 1100 dolicz robocizne oraz element ryzyka, amoryzjaca maszyn. Ponawiam pytanie po co wiecej kredy na koncowce ? Bo przeciez zawsze moglbym do tej paszy co mam dosypac troche kredy, tak pomyslalem. Tylko ze mieszanie...
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 03 sie 2018, 15:41

Znajomy 2 km ma młynek,daje mu pare złotych za prąd i tylko kosztuje mnie pasza,przez dzień można zmielić ze 400kg drobnej paszy,w tydzień pare ton da sie zrobić,a odnośnie kredy,od początku daje 25%,wypadało by chyba więcej dosypywać pod koniec, mieszanie w betoniarce
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: snails zone » 09 sie 2018, 08:01

kredę daje się do utwardzenia skorupek, pamiętajmy przy tymże ślimak nie przyswaja kredy więcej niż około 30 % sam daję w paszy około 40 % na koniec sezonu. Nie martwcie się też że kreda utwardzi wam niewywinięte ślimaki, jeśli będą miały odpowiednie warunki to będą normalnie rosły
LEON
Posty: 21
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: LEON » 22 mar 2019, 18:08

Jaka najlepsza pasza przy tuczu w parku? Czas już zamawiać.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 09 kwie 2019, 01:10

Jak juz zamawiac? Ja biore pasze dwa razy w roku. Luty/Marzec dla repro i pare workow dla oseskow, drugi raz pod koniec maja juz po kilka ton dla tuczu. Po co ma lezec, a witaminy i skladniki mineralne tylko pol roku maja wartosc 100 %, pozniej coraz slabsza pasza jest.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Jackob29 » 30 maja 2019, 22:08

Co mogę zrobić z paszą dla repro? Okres przydatności to 4 miesiące, a zostało mi ze dwa worki, dzięki.
bolekilolek
Posty: 41
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: bolekilolek » 31 maja 2019, 08:24

Nakarmić oseski
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Jackob29 » 13 lip 2019, 08:03

A jak to jest z papierosami? Są jakieś przeciwwskazania co do palenia np podczas karmienia?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości