Pasza

Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pasza

Postautor: Franek » 26 lip 2017, 22:38

Bartusio pisze:
Ślimak pisze:Moje mają 50 dni i mają od 7,5 grama do 10gram . Liczę na około 20 ton .


Wrócę do Twojej wypowiedzi na temat wielkości ślimaków i ilości zjadanej paszy około 300kg

Więc kolego coś z Twoją hodowlą jest nie tak........

Ale łamigłówka hahaha.Jeśli docelowy tucz to 20t a aktualnie maxima ma ok8g, to na polu ma ok 8ton slimaka.5%z 8ton to ok.400kg paszy i wszystko się zgadza.
R E K L A M A
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Bartusio » 26 lip 2017, 22:45

Wcześniej kolega Ślimak napisał że ma millera '( Ja nie mówię o maximie. Muller będzie miał jak dorośnie nawet od 15 do 20 gram ) i do niego pasuje obliczenie a zresztą żaden ślimak nie urośnie w 50 dni do 10ciu gramów,
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: Ślimak » 26 lip 2017, 22:53

Widzę że nie którzy w gadce są dobrzy ale przy robocie są zieloni zrób to będziesz wiedział ile trzeba sypać paszy. Już nie którzy słuchali nie wiadomo jakich liderów ile się paszy sypie na 40 ton - już tych osob z nami nie ma .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 27 lip 2017, 09:18

Wiecie co??? Przestańcie pisać bzdury,tu jest miejsce na poważną wymiane informacje o ślimakach .wzajemną pomoc itp
Tego czytają hodowcy którzy się dopiero uczą i póżniej będą wyciągali z tych rozmów bardzo złe wnioski jak i doświadczeni hodowcy którzy sie śmieją z tego
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: 0543 » 27 lip 2017, 11:04

Nie których po prostu trzeba z błędu wyprowadzać muler w dzisiejszych czsach nie rośnie do 15 20 gram . Ale gdzieś w książce o tym czytałem. A z ta pasza molo kto tak skrupulatnie wszystko notuje żeby to sprawdzić Ale mysl jak komuś wychodzi 2;5 kilo paszy na kilo ślimaka. To tak może być
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Tommi » 22 gru 2017, 23:56

Stosował ktoś z Was paszę z Wipaszu? Proszę o opinie - tylko konkrety, bez filozofowania (słyszałem, mówili mi, podobno... etc..) ;)
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: EKOSNAIL » 27 sty 2018, 16:14

PODBIJAM PYTANIE O WIPASZ I PROSZĘ O INFORMACJĘ NA TEMAT PASZY ZE SZCZUTKOWIC - UTILPASZ - CZY KTOS JUŻ PRACOWAŁ NA ŚLIAMKACH Z TĄ PASZĄ - JAKIE ŚLIMAKI ? JAKIE EFEKTY ?
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: reefer » 27 sty 2018, 19:08

Wipasz jest bodajże najstarszą wytwórnią , która robi pasze dla ślimaków . Wszyscy , którzy 10 lat temu zaczynali hodować ślimaki używali pasze tej wytwórni . Więc, spoko .
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SnailsHodowca » 28 sty 2018, 11:38

Refer mylisz sie i to bardzo
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 28 sty 2018, 13:36

Wszystkie fabryczne pasze mają zasadniczą wade,mianowicie CENA,więc nie wydaje mi się słuszne dyskutować nad przewagą jednej nad drugą.....zresztą to sprawa indywidualna czy ktoś chce bezsensownie bardzo podnosić sobie cene produkcji

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości