Pasza

bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Pasza

Postautor: bobek8612 » 12 cze 2018, 20:54

A odnosnie tej kredy to w jakim celu sypiecie i kiedy od poczatku czy jak?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 12 cze 2018, 21:32

Chodzi o krede w paszy a nie sypanie samej
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: snails zone » 14 cze 2018, 09:08

ja liścia nie dawałem do inkubatorów i jakoś też mi wyszły od razu z kuwet po wypuszczeniu na pole. Jeśli chodzi o aklimatyzację to jest to całkiem co innego, to że ślimak wychodzi od razu z kuwety to nie znaczy ze się zaaklimatyzował nawet jak miał takie samo pożywienie w inkubatorze co na polu. Po wypuszczeniu na pole ma całkiem inne warunki bytowania.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: SlimOk » 18 cze 2018, 19:51

Oczywiscie, pelna aklimatyzacja co mozna zaobserwowac bo "zuzyciu" paszy, trwa do dwoch tygodni.

Chodzilo mi tylko o to ze z lisciem idzie szybciej, w tym roku wypuszczalem prawie w jednym czasie inku. z lisciem i bez, roznice bylo widac. Nie twierdze ze wielka, ale szybciej pasze zaczely jesc. Bynajmniej z lisciem czy bez slimaki chwila moment sie porozchodzily, co slusznie Snails zone zauwaza nie jest rowne z aklimatyzacja.
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pasza

Postautor: LuMa » 27 cze 2018, 17:46

Witam, sam robię paszę ale ciągle szukam odpowiedniej kredy - chodzi o granulację - grubość. Zazwyczaj producenci stosują miałką kredę (95% poniżej 0,01 mm) - wydaje mi się jednak że za bardzo lata po polu i po zroszeniu tworzy się małe błotko. Przeglądając zapiski p. Ligaszewskiego dowiedziałem się że dopuszczalna granulacja paszy przez cały okres karmienia to 0,2 mm - chciałbym z tym spróbować. Jeśli ktoś miałby kontakt - gdzie można nabyć taką kredę będę zobowiązany. Dzięki. PS. uprzedzając komentarze - szukałem w necie, okolicy (Łódź).
Luk
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Luk » 27 cze 2018, 20:55

Tez mam zamiar sam robic pasze. Jak ci to cenowo wychodzi? I jak ja robisz jesli mozna wiedziec? Z czego i jakie proporcje.
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pasza

Postautor: LuMa » 28 cze 2018, 13:22

bez robocizny - ok. 1400 zł tona (z mieszalnikiem). Kupuję produkty (na priva wyślę ci skład), część u siebie na miejscu, cześć np. AGSOL. Jeśli potrzeba to jeszcze śrutuję - tak by było w miarę drobne i mieszam. Nie mam mieszalnika, więc wożę do znajomego (100 zł za tonę) albo ręcznie tj. łopata i grabie - przy mojej organizacji (nie najlepszej) tona to pół dnia pracy.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 28 cze 2018, 13:54

Ja prawie sam robie,znajomy śrutuje za darmo,sam mieszam ale mało robię,teraz potrzebuje tylko 3 tony,
wychodzi mi 1100zl za tone
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 02 sie 2018, 11:05

W którym momencie dawać ślimakom zwiększoną ilość kredy?
R E K L A M A
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Bartusio » 02 sie 2018, 15:47

jak bedziesz miał na polu co najmniej 3/4 wywinietych to wtedy dajesz dużo kredy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości