Pasza

Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Bartusio » 26 lip 2017, 10:32

Masz cieplej dlatego szybciej rosną i pasza nie ma na to większego wpływu,ja przerobiłem wiele rodzai pasz i bez większych różnic,u mnie średnio jest o wiele zimniej niż na południu.Pierwsza część czerwca do 20tego nocami ślimaki praktycznie nie jadły bo było za zimno.Na to najlepsza pasza nie pomoże
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 26 lip 2017, 10:48

Bartusio masz dokładnie racje.Jeszcze dodam że pasza ekstrudowana ma ledwo zauważalny wpływ na wzrost ślimaka nie proporcjonalny do ceny paszy. (wyniki badań w Ośrodku badań i doradztwa rolniczego w Mikołowie to potwierdzają)
Mam sąsiada który jest wielbicielem różnych eksperymentow,ma zawsze oddzielone małe kawałki pola na których testuje rożne mieszanki i przyznam że nawet pasza robiona metodą troche tego i troche tamtego i łopata kredy do wszystkiego nie robi na ślimakach większych wrażeń,rosną podobnie jak na firmowych paszach.
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: Ślimak » 26 lip 2017, 11:00

skorupiak pisze:Bartusio masz dokładnie racje.Jeszcze dodam że pasza ekstrudowana ma ledwo zauważalny wpływ na wzrost ślimaka nie proporcjonalny do ceny paszy. (wyniki badań w Ośrodku badań i doradztwa rolniczego w Mikołowie to potwierdzają)
Mam sąsiada który jest wielbicielem różnych eksperymentow,ma zawsze oddzielone małe kawałki pola na których testuje rożne mieszanki i przyznam że nawet pasza robiona metodą troche tego i troche tamtego i łopata kredy do wszystkiego nie robi na ślimakach większych wrażeń,rosną podobnie jak na firmowych paszach.



Nie mogę się z tym zgodzić , bo używałem różnych pasz . Szczerze pasza paszy nierówna. Każdy przyrost był inny . Nawet przy pogodzie w kratkę jaka możemy zaobserwować w tym roku rosną lepiej . Coś o tym wiem .
Doświadczenie robi robotę.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 26 lip 2017, 11:13

Używałeś różnych pasz.....zgodze sie z Tobą ale robiłeś to pewnie na przełomach innych sezonów i zawsze były inne efekty bo były inne warunki pogodowe.Mam odgrodzone 3x3 metry,karmie tam ślimaki pszenżytem i troche soi i rosną tak samo jak paszą ze Snailspolu z Kobylanki.znajomy sąsiad 3 lata temu maxime utuczył bez problemu na paszy dla świń tylko dodawał kukurydze której tam brak. Gdybym sam tylko tak robił to mógłbym sie w czymś pomylić,ale mam dwóch bliskich sąsiadów i wyniki u wszystkich podobne są
Ty masz już inne warunki pogodowe i dlatego nie możemy porównywać swoich ślimaków.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: reefer » 26 lip 2017, 11:43

Ślimak , mieszkasz na południu a ja na pónocy a ślimaki mamy takie same .A więc nie w położeniu geograficznym szkopuł .Także nie w paszy . Ja używam innej. One są wszystkie podobne. Rację ma Bartusio , że to warunki pogodowe w tym roku są wyjątkowo sprzyjające ślimakom (wilgotno i ciepło ) .Ilość zużywanej paszy jest imponująca , dla mnie nie do przyjęcia .Widać jesteś doświadczonym hodowcą a wierz mi można inaczej .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: skorupiak » 26 lip 2017, 12:05

Kacper troche mnie uświadomił na te tematy,ślimakowi pasze podawać może kelner na złotych talerzach i nie wiele to pomoże jak nie będzie miał pogody
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Bartusio » 26 lip 2017, 12:08

Ślimak !! a w pobliżu jakiego większego miasta mieszkasz? Bo ja kawałek na północny wschód od Płońska
Ślimak
Posty: 76
Lokalizacja: Dolny śląskie
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: Ślimak » 26 lip 2017, 12:26

Mieszkam nie daleko Wrocławia.
Dziele się własnym doświadczeniem , jeśli macie większe mogę chylić czoło przed Wami.
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Pasza

Postautor: Bartusio » 26 lip 2017, 12:49

To tam masz średnio zawsze troszke cieplej
R E K L A M A
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Pasza

Postautor: ślimakara » 26 lip 2017, 13:15

tyle piszecie o "lepszej i gorszej pogodzie" to jaka temperatura według Was jest najlepsza? :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości