Sposoby mycia slimakow

bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Sposoby mycia slimakow

Postautor: bobek8612 » 04 lip 2018, 10:59

Witam. Mam pytanie na przyszlosc. Jaki macie sposob na mycie slimakow po zbiorze? Czy bez zastosowania tych stołow jest jakis inny mozliwy sposob. Gdzies wyczytalem ze po zbiorze mozna slimaki do tego worka pakowac co na sprzedaz myc je w tym i pozniej dopiero segregowac itd..jak wy to robicie
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: skorupiak » 04 lip 2018, 13:19

Niby można ale do worka nie 6 tylko ze 3 kg bo sie poduszą i w workach jednak zostaje syf,trudno go wymyć,w zeszłym roku troche tak probowałem i zrezygnowałem z tego sposobu.
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: EKOSNAIL » 04 lip 2018, 22:18

stoly do reprodukcji przy zbiorach i wysypac wszystkie slimaki zebrane z pola za koleja. mycie z weza slimakow i od razu przy selekcji pakowanie ich w worki.u mnie tak to wyglada. slimak zapakowany/umyty - do pomieszczenia gdzie czeka na transport owiewany wiatrakami. 2 dni i spi jak ta lala. ready to go .
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: SlimOk » 10 sie 2018, 13:10

Ja podobnie jak eko, tylko polecam miec stoly przeznaczone jednak tylko do suszenia. Ready to go xD.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: Jackob29 » 11 kwie 2019, 23:36

Ostatnio przeczytałem że niektórzy stoły podczas reprodukcji tak dokładniej myją 2 razy w tygodniu, wypowie się ktoś jak to wygląda z Maximą, bo podobno "Maxima lubi jak jest brudno".
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: SlimOk » 05 maja 2019, 01:49

z mullerem tez tak jest i nie to ze 2 razy w tyg, co 4 dni zmieniasz doniczki i gdy ich nie ma, myjesz dokladniej.

Wiadomo, logiczne ze gdy sa na stole to nie lejesz tak jak by ich nie bylo ;)
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: Mojakolej » 12 maja 2019, 09:51

SlimOk a wg Ciebie mieć stoły tylko do suszenia to dlaczego? Skoro stoją po reprodukcji jakiś czas to można z nimi cuda wyprawiac a propos dokładnego ich umycia. Doniczki stoją u Ciebie 4 dni?
Heniek Z.
Posty: 19
Lokalizacja: Lubaczów
Hoduję: Maxima

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: Heniek Z. » 01 lut 2020, 12:24

Jak macie swoją wode tj. (studnia) to zbędne są stoły do mycia ślimaka. Pakować w worki po 5,4 kg. następnie pod ciśnieniem przemyć z obu stron przewiać do osuszenia i zamknięcia ślimaka. Oczywiście tak robimy jak ślimak jest wypróżniony w parku hodowlanym, jak nie to czynność z myciem powtarzamy.
R E K L A M A
damiano1729
Posty: 7
Lokalizacja: Leśniczówka
Hoduję: Maxima

Re: Sposoby mycia slimakow

Postautor: damiano1729 » 05 cze 2020, 14:10

Witam.Czas zbiorow jak u was wyglada?Segregujecie slimaki odrazu na polu w worki czy jak?Opowiedzcie co robicie po kolei i wogole.Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości