Suszenie slimaków

Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Did88 » 09 wrz 2016, 17:37

Jest sens suszenie pod wiata gdy w nocy jest wilgotno i rosa się osadza
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: grabarz » 09 wrz 2016, 22:14

jest. Ja susze w tunelu i też jest rosa codziennie rano a jednak się zamykają ;-)
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: skorupiak » 10 wrz 2016, 08:18

Trzymałem pod wiatą ponad tydzień i biegały jak szalone,za wilgotno u mnie w nocy
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: grabarz » 10 wrz 2016, 09:51

No to nie wiem u mnie po 4 dniach po zakończeniu polewania nawet rano jak była mgła już tylko nieliczne sztuki chodziły.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: 0543 » 10 wrz 2016, 16:24

Folia jest dużo cieplej w dzień niż pod wiata A w nocy mniej wilgoci i zależy jak gruba jest warstwa ślimaków
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: grabarz » 10 wrz 2016, 19:04

Warstwa na razie cieńka . Na kilku stołach suszę a jak sie pozamykają to łączę ze sobą ale nie za dużo żeby był dobry przepływ powietrza.
MagdaLo
Posty: 1
Lokalizacja: Łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: MagdaLo » 10 lis 2018, 14:07

Dzien dobry, ja mam pytanie o segregacje po suszeniu i niemila niespodzianke jaka spotkalam, otoz w niektorych muszlach przy sortowaniu zauwazam biale robaki, male glisty/dzdzownice ktore chyba podgryzaja slimaka, bo slimak w seodku jest czarny. Spotkaliscie sie z czyms takim?
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Gwiazdek » 12 lis 2018, 22:33

Muchy poskładały jaja i masz efekt w postaci larw a ślimak czarny bo zepsuty,zgniły
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: SlimOk » 14 lis 2018, 15:47

Przykry widok podczas suszenia albo hibernacji, ja sam mam juz osuszacz wiatraki, a podczas przygotowywania do hibernacji czesc slimakow pada. Mam na mysli glownie te ponizej 5 g. Jeden worek to przesegrowalem od nowa bo akurat w jednym zdychaly, reszta w miare ok, pare sztuk. Nie wiem, jakos tak losowo wypadlo ze w tym konkrentym worku gnily.
R E K L A M A
Sylka
Posty: 11
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Hoduję: Müller

zbiór kiedy rozpocząć??

Postautor: Sylka » 09 sie 2019, 07:52

Mam pytanie, kiedy zbierać dokładnie ślimaki, nie zauważyłam, żeby kopulowały, są ładne wykształcone i są jakby wypchane poduszką na końcu, co to oznacza??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości