Przechowywanie reprodkutorów

Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: Grajek956 » 23 sie 2018, 23:19

Ja Mullera posiadam.
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: snails zone » 25 sie 2018, 00:34

poczytaj temat zbiór reproduktorów 2018
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: SlimOk » 13 paź 2018, 19:29

A co jezeli temp jest +10 np, ja teraz tam mam w pomieszczeniu w ktorym mam repro?

W tamtym roku zrobilem test i cala zime mialem odkrecony grzejnik, bylo okolo 13-15 stopni. Nie mialem osuszacza i centralne i tak w zime pracuje to mnie to prawie za darmo wynioslo. Dzieki grzejnikowi wilgotnosc nie przekraczala 50 %, slimaki nie pochowaly sie jakos gleboko, nie stracily na wadze innaczej niz zwykle. 27 trupow na 40 kg, prawie wszystkie sie wybudzily. Chyba bylo 40 lacznie trupow z nie wybudzonymi.


Tak sie w tym roku zastanawiam czy nie zrobic tak samo, mysle tylko ze temp 2-6 moze miec wplyw na wew. metabolizm i moze temp powyzej tego wplywa zle na slimaka,np. wiecej traci na wadze? To tylko spekulacje, choc nie zauwazylem jakies wielkiej roznicy. Mysle jeszcze wstawic osuszacz, a grzejnik podlaczyc pod elektrozawor i sterownik zeby sie wl tylko ponizej np 4 stopni, a wyl. przy 5.

Tak sobie moge gdybac, dopoki nie sprawdze albo mi ktos nie podpowie to sie nie dowiem.

P.s Pytanie czy chlodnia za kilka tys jest o tyle lepsza ?
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: SlimOk » 13 paź 2018, 19:29

A mialem napisac krotki post.... Zawsze sie tak rozpisze heh
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: mxb56 » 14 paź 2018, 09:50

Slimok załóż sobie do grzejnika termostat z głowicą elektroniczną i będzie działał jak wspomniany przez ciebie elektrozawór. Ustawiasz sobie temperaturę jaką chcesz i termostat tym steruje. Fajna sprawa,dobrze by było gdybyś miał jakiś wentylator wyciagowy. U mnie pracuje taki zamontowany w ścianie przez całą zimę i jest spoko.
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: dawidekkkk » 14 paź 2018, 09:56

Ja ślimaki trzymam w chłodni która jest dobrze izolowana,nie właczam jej poniewaz temperatura wynosi +3 do +5C . Sukcesem jest dobrze wysuszony ślimak,lużno rozłozony w siatkach w skrzynce. Z mojej obserwacji slimaki lepjej przechowywać je w skrzyneczkach drewnianych ponieaż lepeij drewno absorbuje wiogoć od ślimaków.
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: luzak sluzak » 19 lis 2018, 15:39

ja mam stara ziemianke , zrobilismy wylewke zainstalowalismy szczelne metalowe drzwi wywiew rura z kominkiem temp w zeszlym roku przy min 30 na zew w ziemiance trzymalo 5 na plusie non stop. pytanie kladziecie po jednym worku do skrzynki?
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: luzak sluzak » 19 lis 2018, 15:40

jeszcze jedna jaka jest najlepsza dla was wilgotnosc powietrza w chlodni?
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: Pokaż Rogi » 20 lis 2018, 08:45

luzak sluzak,
60%
R E K L A M A
Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: Grajek956 » 20 lis 2018, 11:40

A co jeżeli ślimaki były by przechowywane w pomieszczeniu z temperatura 10-15 stopni w wilgotnością 60%? Przechowuje tak posegregowane ślimaki i z dnia na dzień spada waga.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości