Maszyna do segregacji ślimaków

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: grabarz » 17 paź 2016, 19:49

Fakt. Czasem sie zablokuje ale jak sie ręką przejedzie to jest ok. Napewno dużo szybciej niż ręczne wybieranie i zastanawianie się ile on moze mieć.....
Na przyszły sezon zrobię z cienkiej nierdzewki albo z aluminium i może jakis maly wibrator dodam.
R E K L A M A
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: Did88 » 17 paź 2016, 20:44

A sprawdzałeś przez jaki otwór jaki slimak przejdzie np, do slimaka minimum 28 mm jaki otwór wyciąć
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: grabarz » 17 paź 2016, 21:29

Nie ma szans żeby to dokładnie określić. Tak jak Skorupiak dobrze zauważył ślimak ma kilka wymiarów. Ja mierzylem kilkadziesiąt slimakow wszerz i wzdłuż o wymiarach które mnie interesowały i są to różnice kilku mm. Takze nie da sie konkretnie powiedzieć jaki byś musiał otwór mieć. Ale trzeba zmierzyć trochę ślimaków o długości 28 mm i zobaczyć jaka mają wysokość i do tego dobrać otwór. Jutro pomierze troche 28 mm przepuszcze przez "maszynerie" to Ci powiem.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: skorupiak » 17 paź 2016, 21:43

nie ma co mierzyć ślimaków tylko przesypać większą ilość różnych przez taki otwór i zobaczyć efekt końcowy
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: skorupiak » 20 paź 2016, 17:23

grabarz pisze:Nie ma szans żeby to dokładnie określić. Tak jak Skorupiak dobrze zauważył ślimak ma kilka wymiarów. Ja mierzylem kilkadziesiąt slimakow wszerz i wzdłuż o wymiarach które mnie interesowały i są to różnice kilku mm. Takze nie da sie konkretnie powiedzieć jaki byś musiał otwór mieć. Ale trzeba zmierzyć trochę ślimaków o długości 28 mm i zobaczyć jaka mają wysokość i do tego dobrać otwór. Jutro pomierze troche 28 mm przepuszcze przez "maszynerie" to Ci powiem.


Dalbyś swój telefon na WP,chce popytać dokładniej z tymi otworami,nie wiem jak to robić a Ty masz już praktyke
boras
Posty: 5
Lokalizacja: KUJAWSKO
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: boras » 21 paź 2016, 09:13

snailspol ma taka maszyne popytajcie!!!
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: rambo7 » 13 sty 2017, 19:28

taka maszyna jak snailspol kosztuje 14000-15000 tys EURO. jesteśmy na etapie robienia takiej maszyny na sezon 2017( mamy w planach opcję mobilną na pole). jak wszystko będzie dobrze podeślę szkice
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: grabarz » 16 sty 2017, 10:09

Rambo, a można wiedzieć jakie zamierzasz zastosować wibratory w tej maszynie ?? Też jestem na etapie budowania ale nie wiem jakie wybrać. Testowałeś już coś ??
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: rambo7 » 16 sty 2017, 22:16

Jeszcze niemam konkretnego pomysłu. Mam kilka mniejszych i wiekszych silników więc coś wykombinuję. mam w głowie kilka pomysłów. A Ty możesz coś podpowiedzieć? Z chęcią zaczerpnę nowych informacji. jak coś to można na Priv
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Maszyna do segregacji ślimaków

Postautor: SnailsHodowca » 17 sty 2017, 19:09

dla mnie przychodzi pomysł aby to zrobić na mimośrodzie, widziałem już taki stół i całkiem fajnie to sie sprawdza tzn nie widziałem tego przy sortowaniu ślimaków ale myśle ze zasada jest identyczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości