Tunel foliowy vs park

rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Tunel foliowy vs park

Postautor: rambo7 » 12 lut 2017, 21:01

Witam otwieram nowy temat aby rozwiazac problem wyboru duzo na forum jest napisane kto stosuje tunel kto nie ale moze sprobujmy ze swoich doswiadczen wysunac argumenty dlaczego wpuszczenie oseskow do tunel foliowego jest lepsze od wypuszczenia ich prosto do parku lub nie.
Zapraszam do dyskusji
R E K L A M A
justa08
Posty: 20
Lokalizacja: cala polska
Hoduję: Müller

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: justa08 » 12 lut 2017, 21:31

tunel foliowy:
a) za
-w pierwszym miesiacu życia slimaków obslugujemy mniejszą powierzchnie (w porównaniu do parku) mniej wody mniej paszy
- łatwiejszy dostęp do paszy przez slimaki (skumulowane na mniejszej powierzchni mają łatwiejszy do niej dostęp) a przez to...
-...większy % dorosłych ślimaków przy zbiorach
- mozna wcześniej zacząć reprodukcje (to na wypadek gdyby reprodukcja słabo szła mamy wtedy ,,dodatkowy,, czas żeby coś nadrobić)
b)przeciw
-więcej pracy z późniejszym przenoszeniem do parku
-koszty ewentualnego ogrzewania jeżeli jest taka potrzeba no i koszt tunelu
-możliwość za poźnego przeniesienia ślimaków z tunelu do parku (grozi skarłowaceniem)
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: rambo7 » 12 lut 2017, 21:44

To jest teoria a jak wyglada to w praktyce tunel foliowy mam przygotowany z sekcjami 180 mk
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: rambo7 » 12 lut 2017, 21:50

Z mojegp doswiadczenia tyle ze przy maximie wynika ze duzo szybciej rosna no i obsluga trwala 15 minut dziennie. A te co puscilem na pole bez tunelu niestety skarlowacialy przegescilem je wiec nie mam porownania za bardzo te z tunnelu wyszly bardzo ladne chodz wydaje mi sie ze i tak za pozno je zaczolem wynosic do parku.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: 0543 » 13 lut 2017, 13:21

Maxima rośnie dłużej więc z tunelem łatwiej. A muller potrzebuje mniej czasu żeby urósł. Tunel musi być ogrzewany to ma to jakiś sens bo jak na chronić tylko przed mrozem to nie ma sensu . Z moich obserwacji wynika że slimaki w tunelu od 1 mają i na pole 30 mają 1 sierpnia miały równa wagę
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: rambo7 » 13 lut 2017, 18:40

A jakie sa minusy wypuszczenia prosto do parku? Napewno jakies sa
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: Timon69 » 13 lut 2017, 19:59

Jakiej pow. tunel foliowy jest potrzebny dla osesków na 2000 mkw ?
R E K L A M A
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Tunel foliowy vs park

Postautor: rambo7 » 13 lut 2017, 20:25

Mysle ze 6×30m to napewno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości