Przygotowanie ziemi na nowy sezon

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: grabarz » 18 sty 2017, 15:03

Tylko nie można za gęsto siać bo bardzo się rozrasta .
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 18 sty 2017, 18:29

Timon 69 Ja wysiewam rzepik perko ( tylko kup sobie C1 ) wysiew robie w drugiej połowie kwietnia i puszczam zraszanie.
Ps wysiewam 20 kg na 4 000 mk. Co do nawozów zalezy jaką masz glebe, mozesz zrobic sobie badania ( kosztują grosze ) ewentualnie wzmocnic glebe takimi składnikami jakich moze jej brakowac tzn wiesz co wczesniej na niej rosło i według tego.
Pozdrawiam
Piotr Fabian
Posty: 37
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: Piotr Fabian » 15 lut 2017, 13:57

Witam pytanko :D Kiedy wysiewacie perko i ile potrzebuje kupić na 1250m2 dziękuję i pozdrawiam :D
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: snails zone » 15 lut 2017, 16:39

Piotr fabian patrz post wyżej :)
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 15 lut 2017, 18:01

Piotr Fabian no sorry próbowałem mieć cierpliwość troche dłużej jak kolega 0543, ale właśnie w tej chwili zdałem sobie sprawe ze to faktycznie jest czyste smierdzące lenistwo albo zrobienie na złość użytkownikom forum. Później sie dziwią użytkownicy i mają pretensje ze zadają konkretne pytania i nikt nie chce na nie odpowiadać... bo już podobna sprawa miała miejsce... Zadajesz pytanie na które masz odpowiedz zanim napisałeś posta... brak słów.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: 0543 » 15 lut 2017, 18:26

Brak słów. Kolego snailshodowca siejesz perko czy rzepik ozimy ?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 15 lut 2017, 18:32

0543 szczerze to sam Bóg to wie... tzn już tłumacze bo raz piszą Rzepik perko a gdzie indziej Perko rzepik to takie to srakie itp jednego jestem pewien siać odmianę Brachima albo Malwira obie bardzo ładnie rosną sprawdzone osobiscie. Tylko kupuj C1 nie łaszcz sie i nie kup materiału paszowego. Wysiew tak jak pisałem kilka postów wczesniej do Timona69
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: 0543 » 15 lut 2017, 19:21

Ja sieje brachime i to u mnie w centrali nasiennej jest rzepik ozimy i kosztowało kolo 6 zl ale mają też perko po kolo 15 zl i na próbę zasialem kawałek i różnicy nie widziałem
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 15 lut 2017, 20:37

no to wnioski już masz na doświadczeniu
R E K L A M A
Kuba80
Posty: 21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: Kuba80 » 03 mar 2017, 16:42

Czy podlewacie rzepik perko po wysiewie ? czy szkoda na to lac wody i lepiej poczekać jak samo urośnie ? ktoś doświadczony moze sie wypowiedzieć konkretnie, beż zadnych słyszałem. Interesują mnie konkrety

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości