Kondycjonowanie matecznika

rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Kondycjonowanie matecznika

Postautor: rambo7 » 15 mar 2017, 08:51

Witam
Mam pytanie odnosnie kondycjonowania matecznika sprawa wydaje sie byc prosta ale zastanawia mnie dlaczego to trwa 2, 3 tygodnie czy chodzi o to aby byly mocniejsze do znoszenia jaj i przez to minimalizuje sie ilosc trupow czy moze cos innego? A moze to po prostu wymysl liderow aby utrudnic nam zycie.
Dla przykladu moge sie wypowiedziec o maximie ktora mielismy w poprzednim sezonie doniczki zaczelismy ukladac po 3, 4 dniach i od razu zaczely niesc po tygodniu od wybudzenia byl wysyp zaczely niesc po 1000 kokonow dziennie.
Zapraszam do dyskusij zaznaczam ze mamy pierwszy sezon mullera i kazda informacja jest na wage zlota.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: skorupiak » 15 mar 2017, 09:38

Co to znaczy ''kondycjonowanie'' ?? Nie od Ciebie zależy kiedy ślimak zaczyna znosić jajka !! Taka jest natura każdego gatunku że po obudzeniu musi dojść do siebie,nabrać wagi,odżywić sie co zajmuje ileś tam dni zależnie od odmiany ślimaka
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: rambo7 » 15 mar 2017, 15:48

Wiec czyli nie koniecznie trzeba czekac te 2, 3 tygodnie z doniczkami? Oczywiscie mowimy teraz o mullerze.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: skorupiak » 15 mar 2017, 16:31

Mozesz sobie stawiać doniczki pierwszego dnia a Miller i tak zacznie składać po ponad 2 tygodniach,to jest jego natura a nie ludzki wymysł i tego nie zmienisz
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: rambo7 » 15 mar 2017, 20:48

No i takiej odpowiedzi konkretnej potrzebowalem dzieki skorupiak oszczedziles mi kombinacji po ktorych pewnie i tak niewiele bym wywnioskowal.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: Tamara » 15 mar 2017, 21:37

Witam !Proszę o podpowiedź jakich używacie pojemników do znosów, czy małe doniczki, czy inne większe pojemniki,słyszałam o większych wygodniejszych , proszę co wy na to,
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: skorupiak » 15 mar 2017, 22:08

używam doniczki produkcyjne twarde 7x7 ,próbowałem wiekszych, zajmowały wiecej miejsca, szło o wiele więcej ziemi a wydajność wychodziła taka sama jak z np 10x10
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: snails zone » 15 mar 2017, 23:18

to po jakim czasie slimak powinien zniesć jaja po zapłodnieniu? czy można go przetrzymać ze zniosem?
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: snails zone » 15 mar 2017, 23:22

Tamara pisze:Witam !Proszę o podpowiedź jakich używacie pojemników do znosów, czy małe doniczki, czy inne większe pojemniki,słyszałam o większych wygodniejszych , proszę co wy na to,


Tamara doniczka musi mieć minimum 8 cm głębokości co do szerokości to zastosujesz jakie chcesz 8x8 czy 10x10 niema to większego znaczenia. będziesz widziała czy ślimakowi wystarcza miejsca do znoszenia jaj, jak będzie ich mnóstwo w doniczce to lepiej dołożyć doniczek
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Kondycjonowanie matecznika

Postautor: SnailsHodowca » 16 mar 2017, 11:48

Ja wstawiam min po 3 tygodniach, miałem próby ze wcześniejszym wstawianiem ale bez sensu...

Snails zone, mozna przetrzymać ślimaka ze znosem jaj, ale nie wiem kto Ci naopowiadal ze doniczka min 8 cm głęboka...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości