ilość paśników w parku

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: skorupiak » 11 mar 2017, 21:42

Pierwszy raz zrobiłem kilka paśników na pole 300mkw,ślimaki sie rozlazły po polu i właściwie nie wiem ile wyszło,powinienem je dokładnie ogrodzić.W zeszłym roku było już OK ale za pożno wypuściłem małe na pole o sporo ponad miesiąc i większość nie podrosło.Średnio miały koło 5 gramów,Mam nadzieje teraz nie popełnić żadnego błędu
R E K L A M A
Piotr Fabian
Posty: 37
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: Piotr Fabian » 19 mar 2017, 20:45

Witam dlaczego wszyscy szukają metrów w poziomie A nie w pionie przecież można w parku zamontować ekrany . Czy się mylę jak tak to proszę o opinie . Pozdrawiam
rambo7
Posty: 150
Lokalizacja: Kielce
Hoduję: Maxima

Re: ilość paśników w parku

Postautor: rambo7 » 19 mar 2017, 22:13

Raczej chyba zly pomysl slonce robi robote z folia moze przy malej ilosci to dalo by sie zrobic zastosowac siatke cieniujaca u góry ale chyba za duzo zachodu w roslinie to w roslinie
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: snails zone » 19 mar 2017, 22:19

Można zamiast ekranów z foli zastosować deski z tego co wiem we Francji tak robią. Można by przeliczyć o ile metraż pola by się mógł zmniejszyć. Ktoś chętny do testów? A może ktoś już ma tak zrobione?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: skorupiak » 19 mar 2017, 22:35

rambo7 pisze:Raczej chyba zly pomysl slonce robi robote z folia moze przy malej ilosci to dalo by sie zrobic zastosowac siatke cieniujaca u góry ale chyba za duzo zachodu w roslinie to w roslinie


w zeszłym roku robiłem stoły z ekranami bez siatki cieniującej,temperatura w srodku była tylko średnio wieksza o 2 st niż na zewnątrz gdzieś w cieniu.Warunek !! ekrany z białych foli + cała góra zasłonieta deskami do sypania paszy.
Wydaje mi sie że wykorzystanie powierzchni pola jest co najmniej czterokrotnie większe niż tradycyjne palety
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: 0543 » 20 mar 2017, 14:01

A zarazem dostęp do paszy 4 albo więcej razy mniejszy
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: skorupiak » 20 mar 2017, 14:11

Z tym bym polemizował ,przyjrzyj sie dokładnie na to zdjęcie
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: skorupiak » 20 mar 2017, 14:12

To
Załączniki
P822018.JPG
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: 0543 » 20 mar 2017, 14:23

To czemu na stołach reprodukcyjnych stosuje się zageczszenia 100 na metr ekranu Mi się wydaje ze tu też by trzeba tak liczyć . A czy jest to lepiej to trzeba przeliczyć
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: ilość paśników w parku

Postautor: skorupiak » 20 mar 2017, 14:31

Daj mi telefon,zadzwonie,trudno pisać o czymś bardziej skomplikowanym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości