Skrzynki i transport do skupu

Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Skrzynki i transport do skupu

Postautor: Andrew » 18 lip 2016, 12:37

Witam ponownie,
Już w zeszłym roku rozglądając się za skupem i warunkami skupu mocno zdziwił mnie fakt, że wszyscy chcą ślimaka w skrzynkach na owoce pakowane po 5 kilo, ale nikt tych skrzynek nie zwraca. :shock:
Kupowałem swoje skrzynki od hodowcy pieczarek, który mówił że wczoraj też był u niego ktoś kto hoduje ślimaki (nawet z dosyć daleka). Facet napomniał, że kiepskie mamy ustalenia z tymi skupami skoro nie dostajemy skrzynek (swoich, kupionych za nasze pieniądze) z powrotem - stwierdził, że trochę chory mechanizm bo przecież skup pewnie od Ciebie bierze za darmo, a z drugiej strony je sprzedaje komuś innemu. On zawsze dostaje skrzynki z powrotem albo na wymianę.

Jak to u Was funkcjonuje?
Jak by nie było to skrzynka kosztuje przynajmniej 4zł (używana), więc do każdej tony ślimaka dokładamy ok. 800zł na skrzynki.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: 0543 » 18 lip 2016, 14:32

Tak jak kolego zauważyłeś skrzynek pośrednicy nie odaja tylko je później sami sprzedają bo to taki interes. niektórzy mają nawet wymagania w jakich skrzynkach mają być przywiezione slimaki . Ale te 4 złote to przesada. Casi za 2 zł bez problemu kupisz i 6 kilo wejdzie . Snails pol sprzedawał skrzynki po 2 zl i 12kilo ślimaka wchodziło. Ja używam drewnianych lub pieczarkowych . Wiadomo że posrednikowi się skrzynki nie podobają ale oni zawsze wymyślają żeby cena zbić. a pieczarkowa skrzynke to już za 70 groszy wychaczysz no i myślę że daleko nie będziesz musiał po nie jechać nowe kosztuja 1.3
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: Andrew » 18 lip 2016, 16:03

Nie pamiętam po ile kupowałem te skrzynki - może faktycznie 4zł to przesada, ale nawet jak by były po 1zł to dwie stówki na tonę przypada. I tak co chwilę musisz tych skrzynek znowu szukać, jeździć po nie itp. - jak by nie było trochę zachodu z tym jest, a przecież wszyscy mamy co robić.

Wystarczyłoby dawać na wymianę. Kupujesz raz 400 szt. Zawozisz 2 tony ślimaka i wracasz z pustymi skrzynkami. Za parę dni kolejna dostawa.

Takie moje pobożne życzenie. :D

O takich pieczarkowych mówisz? - http://olx.pl/oferta/skrzynki-pieczarko ... cpYHP.html
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: 0543 » 18 lip 2016, 18:06

W slimakach nie jest tak jednak oczywiste . Tak skrzynki te według mnie są najlepsze bo zajmują naj mnie miejsca a 5 kilo wchodzi ale niektóre firmy nie chce w tych skrzynkach
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: Did88 » 06 sie 2016, 09:52

A jak wyglada sprawa z transportem do skupu koniecznie auto z chlodnia czy moze byc bez??
Ol-Ja
Posty: 20
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: Ol-Ja » 06 sie 2016, 12:42

Może być bez.
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: Did88 » 18 sie 2016, 16:13

Ile się mieści slimakow na palecie euro?
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: grabarz » 10 wrz 2016, 19:37

A ma może ktoś namiary na producenta skrzynek drewnianych takich jak na winogrona tylko większych??. Chyba ze sklejki zrobionych.
VEE
Posty: 2
Lokalizacja: Mazowieckie/Łódzkie

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: VEE » 27 wrz 2016, 16:12

Bezsens albo brak organizacji - trzeba sobie radzić :)
4zł za skrzynkę? :D Osłodkijezusieńku to jakieś chore przegięcie...

Wystarczy odwiedzić okoliczne sklepy/markety/magazyny/hurtownie i zapytać - tam tego mają od groma i często nie wiedzą co z tym zrobić. Nawet jeżeli nie będą mieli na stanie to idzie się dogadać ze sprzedawcą, magazynierem zawsze i da nam namiar gdzie można takie zdobyć. Na ilość sklepów zawsze coś się znajdzie. Pracownik hurtowni odda nam z przyjemnością całą paletę tego, za przysłowiową flaszkę jak dobrze trafimy :)

Można też pogadać z kucharzami w restauracji czy szkole - tam też dostają towar w tych skrzynkach a potem nie mają co z nimi robić.

Ludzie je wyrzucają a żeby one kosztowały 4zł... Przegięcie.
R E K L A M A
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Skrzynki i transport do skupu

Postautor: dawidekkkk » 14 paź 2018, 10:16

Kazdy odbiorca ma wymagania co do skrzynek,jednen chce cassi drugi od pieczarek a trzeci ma swoje ale policzy za nie. Ja zawosze w swoich dalej nsa perzpakowane do innych moje sa oddawane. Koszt to jakies 1,5 z tym ze do odbiorcy skrzynki jednej wchodzi ok 15kg slimaka sa duze i wysokie skrzynki.Tak wiec duzo na minusie nie wychodze liczac ze w moje wejdzie max 10kg. plusm jest tez to ze nie musze sie martwic o skrzynki szukajac po internecie czy jezdzac a przeciez paliwo na szukanie tez trzeba wliczyc wiec jaka tu kalkulacja , utracone paliwo i pieniadze cieszac sie ze znalazłem skrzynke po 1,5-2zł. Lepiej jak odbioraca ma je własne a nasze nam zwaraca na miejscu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości