Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: 0543 » 10 paź 2017, 17:23

Coś masz źle bo przecież wilgoć na dworze jest duża większą A może urządzenie dokonuje złego pomiaru
R E K L A M A
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 10 paź 2017, 19:39

Dokładnie u mnie kiedyś też tak było urządzenie pokazywało straszne głupoty. Ale kupiłem inne dwie sztuki i było już wszystko ok.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 10 paź 2017, 19:53

Chyba że ma bardzo wydajny skraplacz i osuszacz w agregacie,funkcja odmrażania może bardzo skutecznie odprowadzać wode z chłodnicy
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Mr.Tomq » 10 paź 2017, 23:16

Jak miałem tone ślimaków w chłodni to wilgotność była ok.60% teraz mam 100 kg i jest właśnie 30% .Agregat skutecznie chłodzi ale jak wiadomo osusza powietrze i wytwarza dwutlenek węgla .Po dwóch dniach pracy agregatu mam całą chłodnice parownika w lodzie i musi odszronić .Wentylacja jest ,ale agregat szybko przerabia świeże powietrze.Ma ktoś jakiś pomysł aby podwyższyć wilgotność ??
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 11 paź 2017, 10:45

Kolega kiedyś wstawił taki pokojowy nawilżacz powietrza który się wstawia do dzieci do pokoju. Podniosło to wilgotność na wyższy poziom. Może spróbuj.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: 0543 » 11 paź 2017, 14:28

Ja bym wyłączył chlodnie wilgotność podniósł do normy i tyle . Bo jak jest dobrze izolowane chłodnia to temerature będzie trzymać . Kolego a jaka masz temerature w chłodni
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 11 paź 2017, 16:32

Mr.Tomq pisze:Jak miałem tone ślimaków w chłodni to wilgotność była ok.60% teraz mam 100 kg i jest właśnie 30% .Agregat skutecznie chłodzi ale jak wiadomo osusza powietrze i wytwarza dwutlenek węgla .Po dwóch dniach pracy agregatu mam całą chłodnice parownika w lodzie i musi odszronić .Wentylacja jest ,ale agregat szybko przerabia świeże powietrze.Ma ktoś jakiś pomysł aby podwyższyć wilgotność ??


Jeśli nie masz wentylatora na chłodnicy parownika to koniecznie załóż coś,nawet mocniejszy wiatrak od komputera to nie będzie sie tak obladzał
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Mr.Tomq » 12 paź 2017, 08:05

Temperaturę w chłodni mam ustawioną na 5-6 C ,jest dobrze izolowana .Chłodnie zrobiłem w piwnicy , temp.w niej się waha zależy jak jest na dworze , zimą jest ok. 12C teraz trochę więcej.Trochę za dużo ,chyba by się wybudziły
Parownik ma 2 wentylatory,mocne są .
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 12 paź 2017, 08:33

30% to małoprawdopodobne,ślimaki są bardzo wilgotne i nawet przy 100tu kilo by sie zrobiło wilgotno
Podniesiesz sztucznie wilgotność to parowni zamrozi sie od razu
R E K L A M A
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: snails zone » 13 lis 2017, 17:40

kolega Tomq ma za małą a ja za dużą wilgotność ma ktoś pomysł jak ją zmniejszyć? od razu mówię za mam 380 kg repro w 12 m3 chłodni i słabą wentylację. czekam na sugestie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości