Witam forumowiczów

Gutek
Posty: 2
Lokalizacja: Brodnica

Witam forumowiczów

Postautor: Gutek » 01 lis 2017, 01:39

Witam, mam na imię Marcin mieszkam w okolicach Brodnicy woj (kujawsko-pomorskie) od około roku czasu chodzi mi po głowie wdrożenie się w temat hodowli ślimaków, za pomocą tego forum i Was (forumowiczów) jako już doświadczonych i znających temat, chciał bym zyskać wiedzę na początek podstawową aby spróbować hodować ślimaki. Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkich
R E K L A M A
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: borys » 01 lis 2017, 08:36

Witamy
Proponuję, żebyś się jeszcze ze dwa razy zastanowił. Jak już zaczniesz, zainwestujesz - będziesz przez kilka lat zasuwał za darmo z nadzieją, że wreszcie coś zarobisz, że może następny sezon będzie lepszy. . Może i będzie, ale w stosunku do nakładów i ogromu własnej pracy to i tak nie będzie się specjalnie z czego cieszyć.
Wg mojej oceny, a hoduję 5 lat, jest to zajęcie bardziej dla pasjonatów niż dla samego biznesu.
Jeżeli się jednak zdecydujesz - życzę powodzenia.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: SnailsHodowca » 01 lis 2017, 14:45

Czytajac niektorych wypowiedzi to az diabla by rozerwalo... Ani ladu ani skladu... Cytuje wypowiedz borysa "...będziesz przez kilka lat zasuwał za darmo z nadzieją, że wreszcie coś zarobisz, że może następny sezon będzie lepszy. . Może i będzie, ale w stosunku do nakładów i ogromu własnej pracy to i tak nie będzie się specjalnie z czego cieszyć.
Wg mojej oceny, a hoduję 5 lat, jest to zajęcie bardziej dla pasjonatów niż dla samego biznesu..." no faktycznie zero oplacalnosci a 5 lat dokladasz... No chyba ze faktycznie taki pasjonat z Ciebie i hodujesz slimaki na 100m2 parku.

Nikomu sie tutaj nic nie oplaca a hoduja po 5 lat jak dla mnie to bardzo drogie hobby w takim razie i pracochłonne .
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: borys » 01 lis 2017, 16:28

Nie rozumiem Twojego zdenerwowania i sądzę, że niewłaściwie zrozumiałeś mój wpis, który inaczej i w skrócie brzmiałby tak:
dochód jest nieadekwatny do ilości pracy i nakładów.
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Witam forumowiczów

Postautor: Franek » 01 lis 2017, 16:50

borys pisze:dochód jest nieadekwatny do ilości pracy i nakładów.
Pełna zgoda.Przy większej ilości15-20t może ma to sens.Tak dla porównania za 10 pęczków rzodkiewek plantator dostaje 8-10zł.Kg rzodkiewek to ok.100szt czyli wychodzi podobnie jak za ślimaki.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: 0543 » 02 lis 2017, 16:09

Dokładnie jak z tony ślimaka zostaje tysiąc może trzy to robic dwie to nie warto zachodu ale jak masz 5 10 to już się robią pieniądze i chyba na tym to polega zawsze ilość będzie robić pieniądz nawet na małej marży.
A co do nakładu pracy to się nie zgadzam według mnie przy slimakach nie ma dużo pracy . Kwestia organizacji .
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: SnailsHodowca » 02 lis 2017, 20:43

0543 dobrze ze wspomniałeś o organizacji pracy. I przy hodowli 10 /12 ton jak u mnie ma to sens. Ale trzeba inwestycji w rzeczy które nam uproszczą wiele pracy.
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: Timon69 » 02 lis 2017, 20:51

zgadzam się z 0543 iż nie ma przy hodowli aż tak dużo pracy trzeba mieć wszystko zorganizowane tak jak kolega 0543 napisał .
swoją organizacje na każdym etapie hodowli zawdzięczam SNAILHODOWCY którego Pozdrawiam :)
podczas tuczu właściwego moja praca ograniczała się do posypania paszy i zerknięcia przez okno pokoju czy nawodnienie automatycznie ruszyło które oczywiście montował SNAILSHODOWCA i widzę ze nie tylko mnie z tego forum
alicja
Posty: 48
Lokalizacja: solec-zdroj
Hoduję: Maxima

Re: Witam forumowiczów

Postautor: alicja » 03 lis 2017, 08:41

Tak jak pisalam wczesniej u mnie tez nawodnienie montowal Snailhodowca i czapka z glowy dla niego,pomagal teoretycznie i praktycznie osobiscie i telefonicznie na kazdym etapie hodowli
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Witam forumowiczów

Postautor: 0543 » 03 lis 2017, 13:21

Napiszę tak snailshodowca to hodowca który zna się jak mało kto na nawilzaniach . I to nie jest reklama . Tak jak pisze uwazam ze pasza z aspersy jest super to tak samo snailshodowca nawilżanie są super . Ale Pozdrawiam tylko snailshodowca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości