Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 16 lis 2017, 21:18

Woda skapuje na zewnątrz,wszystko wyglada ok,myśle że ślimaki powodują wilgotność,może były słabo wysuszone,długo sie nie zamykały w chłodni po włożeniu,poczekam z włączonym osuszaczem czy pomoże,od wczoraj to krótko działa
R E K L A M A
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: reefer » 16 lis 2017, 22:06

Skorupiak - myślę , że sprawa jest prosta . Sprawdz na tabliczce znamionowej do jakiej temperatury może efektywnie pracować Twój osuszacz .Tańsze osuszacze mogą pracować w temperaturze otoczenia do 10 stopni C , te droższe nawet do 0 .Prawdopodobnie Twój może pracować tylko do 10 stopni i jeżeli masz w chłodni temperaturę niższą to osuszacz tylko generuje ciepło. I stąd ten problem z wilgotnością .
greg
Posty: 14
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: greg » 20 lis 2017, 13:20

To jak tam Skorupiak poradziles se sta wilgotnoscia
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 20 lis 2017, 15:31

Obniżyło sie poniżej 80% i powoli w dół idzie
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: ślimakara » 23 lis 2017, 22:03

Moi drodzy, bo czytam i już totalnie nic nie rozumiem, a mam problem.

W pomieszczeniu, w którym przechowuje ślimaki mam od paru dni powyżej 80% wilgotności i około 5 stopni. Nie mam chłodni, ślimaki są w pomieszczeniu od reprodukcji. Wybudziły się pojedyncze sztuki, reszta pięknie śpi, mają błonki no i teraz moje pytanie: co jeśli taką wilgotność będę miała przez całą zimę i około 5 stopni na plusie? Czy ślimaki się nie wybudzą? zdechną?
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: reefer » 23 lis 2017, 22:35

To , że - jak piszesz -kilka sztuk się wybudziło , o czymś świadczy . Nie możesz dopuścić do dalszego wzrostu wilgotności , bo wybudzą się wszystkie .Obniż wilgotność , bo będziesz miała problem !!!
ślimakara
Posty: 31
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Hoduję: Maxima

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: ślimakara » 24 lis 2017, 09:34

1. a czy jest ktoś kto eksperymentował z wysoka wilgotnością i wie jakie są tego skutki?

2. jak obniżyć wilgotność w pomieszczeniu? skoro jak jest słonecznie to wilgotność spada, a w deszczową pogodę wzrasta, a osuszacz nic tu nie pomaga

3. jaki i za ile według Was osuszacz jest ok? mamy taki za około 1 tys przeznaczony dla powierzchni większej niż mamy, wydajność też miała być świetna, a jeszcze nigdy nie zeszliśmy poniżej 65%
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 24 lis 2017, 09:35

Ma racje Reefer,ja też zganiam wilgotność,było u mnie 90 % już jest w granicach 75% ,bez osuszacza nie dasz rady
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 24 lis 2017, 09:55

ślimakara pisze:1. a czy jest ktoś kto eksperymentował z wysoka wilgotnością i wie jakie są tego skutki?

2. jak obniżyć wilgotność w pomieszczeniu? skoro jak jest słonecznie to wilgotność spada, a w deszczową pogodę wzrasta, a osuszacz nic tu nie pomaga

3. jaki i za ile według Was osuszacz jest ok? mamy taki za około 1 tys przeznaczony dla powierzchni większej niż mamy, wydajność też miała być świetna, a jeszcze nigdy nie zeszliśmy poniżej 65%


Ile wody na dobe się zbiera? U mnie na 20 mkw pomieszczenia na początku zbierałem 6-7 litrów, teraz ze 3 litry.
z 90ciu % z 10 dni spadało na 75.Pewnie masz ślimaki bardzo wilgotne
R E K L A M A
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Tommi » 26 lis 2017, 16:25

u mnie za osuszacz robi chłodnia... jak za mokro ... to termowentylator do chłodni i włącza się co chwilę ... tym sposobem osusza powietrze a woda idzie ze skraplacza w naczynko.. jak wilgotność jest ok to ogrzewacz wywaliłem. Oczywiście wszystko metodą na oko :D widać po slimakach czy nie mają za mokro.. jak za mokro to wyglądają jak samochód w blaszanym garażu podczas opadów :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości