Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 09 lis 2016, 13:43

Z literatury naukowej optymalna wilgotność 60% max 70 a w praktyce może ktoś się wypowie na ten temat
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: 0543 » 09 lis 2016, 16:33

80 i jest ok ale trzeba kontrolować czy nic złego się nie dzieje
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 30 lis 2016, 20:18

Ja już rozwiązałem u siebie problem z chłodnią. Zamontowałem używany klimatyzator chłodzący przerobiony w ten sposób że chłodzi pomieszczenie do 3 stopni Celsjusza. U mnie ustawiony na 7,5 C
Załączniki
DSC_0031.JPG
DSC_0030.JPG
DSC_0032.JPG
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: 0543 » 30 lis 2016, 20:46

Kolego a koszty prądu ile kw i czy nie będzie chodził klimatyzator więcej niż agregat chłodniczy?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 30 lis 2016, 21:11

Znajomy to przerabiał,osobiście przerabiałem mu zakres chłodzenia do prawie zera stopni,szło mu miesięcznie po 500zł,pomieszczenie 20 mkw
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 30 lis 2016, 21:17

Nie wiem ile prądu podobno oszczędny bo starego typu zobaczę po sezonie. Ale nie będzie to raczej powalający koszt. Znajomy montował który ma firmę klimatyzacyjną i chłodniczą mówił że dużo mniej prądu żre niż agregat. A poza tym teraz nie będzie praktycznie chłodził bo zimno na zewnątrz. Raczej częściej będzie się włączać ogrzewanie. A po zimie zobaczę. Chcę to też wykorzystać do trzymania kokonów w mniejszej temperaturze żeby wyrównać mniej więcej wykluwanie. Pomieszczenie niewielkie 40 m3 więc powinno być w miarę oszczędnie. ;-)
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: LuMa » 09 sty 2017, 14:49

Witam, czy ktoś może przechowywał w ziemiance. mam starą piwnicę wykopaną w ziemi (na górce w piachu - więc sucho, nigdy tam wody nie było), ziemianka jest w drewnianej stodole na jednym ze sąsieków (tak się to pisze). kiedyś były tam przechowywane warzywa przez zimę. To pomysł do rozważenia czy za duże ryzyko?
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 09 sty 2017, 16:21

Ja bym nie ryzykował. Ale może niech się wypowie ktoś kto tak przetrzymywał.
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Mr.Tomq » 10 paź 2017, 12:47

Książkowo w chłodni, wilgotność powietrza powinna być ok.60% .U mnie jest 30% . Czy mogą być problemy z reproduktorami ? wyschną ?padną?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 10 paź 2017, 17:05

Nie do przyjęcia,zupełnie sie odwodnią,same skorupki zostaną,im mniejsza wilgotność tym gorzej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości