Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: grabarz » 16 lip 2016, 20:07

Właśnie nie mam co zaadoptować dlatego idę w kierunku paki z auta. Na allegro widziałem kilka ciekawych i zobaczę co to wyjdzie z tego.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 28 lip 2016, 11:20

Znajomy ma taką z dostawczaka ale płakał że wielkie koszty prądu,szczegułów technicznych nie znam
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile ślimak traci na wadze

Postautor: skorupiak » 28 lip 2016, 11:28

Andrew pisze:Też kiedyś myślałem o izotermie, ale koszty jak na moją aktualną produkcję za duże.
Widziałem gdzieś bloga o hodowli gdzie właśnie z izotermy mieli chłodnie zrobioną - podobno zdawało egzamin.


Miałem w pracy klimatyzację z funkcją ogrzewania ale jak na dworzu było poniżej -5 to sie automatycznie wyłączała
Jaro
Posty: 17
Lokalizacja: Łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Jaro » 01 sie 2016, 12:36

grabarz pisze:A jak planujecie przetrzymywać swoje repro po tegorocznych zbiorach ?? Musi być chłodnia ?? Czy może jest jakaś alternatywa ??

to wszystko zależy jaką ilość
ja 2 lata temu 60kg repro trzymałem w chłodziarce 2m wysoka 60cm szeroka kosztowała mnie 450zł koszt energii mały ,padło kilkanaście sztuk reszta przeżyła .Jedyny problem to musiałem co jakiś czas przewietrzać otwierając drzwi na kilka minut
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Did88 » 12 sie 2016, 20:41

Jaki jest koszt agregatu który mógłby mi schłodzić piwnice do temp poniżej 10 stopni żeby przetrzymać slimaki do skupu, piwnica 18 m2 i 2m wys. Dajcie jakiś pomysł.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Andrew » 12 sie 2016, 23:51

Podłączam się pod pytanie bo też się nad takim rozwiązaniem zastanawiałem.
Nie wiem, czy oprócz agregatu nie była by konieczna wymiana drzwi i ewentualnych okien + jakaś izolacja na ściany.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: skorupiak » 13 sie 2016, 11:37

Koniecznie styropian,ściany będą pochłaniały energie i cały efekt do d.........,mąjątek pójdzie w prąd agragatu
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Did88 » 13 sie 2016, 17:18

A jaki koszt takiego agregatu jest?? Albo wklejcie linka jakiegoś
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Did88 » 15 sie 2016, 20:39

Moze dalo by sie klime wolnostojaca przerobic zeby chlodzilo do 4 stopni jest tego troche na allegro widzialem nawet z osuszaczami powietrza tylko zakres temperatury do 16 stopni da sie to jakos przerobic? Do piwnicy by mi pasowala taka
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Chłodnia, izoterma i inne rozwiązania

Postautor: Andrew » 15 sie 2016, 21:46

Kiedyś gadałem z kolesiami od klimatyzacji w pracy i powiedzieli mi, że tak na prawdę to powietrze wydostające się z bezpośrednio z nawiewu ma ok 4 st. więc gdyby oszukać czujnik temp. (tak by myślał, że jest 20 st.), mieć dobrze zaizolowane pomieszczenie i odpowiednio duży klimatyzator (koniecznie stary on/off - nie nowe inwerterowe) to może dał by radę schłodzić pomieszczeni do np. 8 st. Kompresor podobno się nie spali bo ma zabezpieczenie i po prostu jak się przegrzeje to się wyłączy, a jak ochłodnie to znowu ruszy. Pewnie klima wytrzymała by 2-3 sezony ale w teorii może zadziałać.
Jednak mimo wszystko agregat chłodniczy byłby znacznie lepszy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości