Oseski 0.65 groszy zapraszam

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: SlimOk » 06 lut 2019, 22:59

Kolega ma maxime takze raczej nie, swoj kokon to swoj, gdybym byl pewny tego po 65 groszy to zapewne bym kupil po takiej cenie.

Tylko ze szkoda aby zainwestowane pieniadze w infrastrukture sie marnowaly.

3 osoby, to nie wiem jaka to jest reprodukcja, jak dla siebie to pewnie, ale jezeli to maja byc dziesiatki tysiecy kokonow, to ja w takie bajki nie uwierze, zeby sobie 3 osoby nawet po 10 h kazda pracujac sie z tym wyrobily, no chyba jak pisze admin, masz jakas innowacyjna metode.

Zmowa zmowa, juz kiedys ktos sie wypowiadal na ten temat, jak widac, jak zwykle zostalem sam w walce o cos takiego.

Nvm...
R E K L A M A
olek59
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: olek59 » 07 lut 2019, 14:41

Panie slimok nawet Pan ze mna nie rozmawial a wypowida sie Pan co do pewnosci kokonow...

Cytuje "Tylko ze szkoda aby zainwestowane pieniadze w infrastrukture sie marnowaly " ta wypowiedzia twierdzi Pan ze kokony nie sa pelnowartosciowe ?

Co do ogarniecia reprodukcji widzie ze jeszcze przed Panem kilka ladnych lat do nauki ale zycze wytrwalosci.

Nie zostal Pan sam w walce bo tutaj nie ma o co walczyc.

Z wyrazami szacunku
Olek
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: 0543 » 07 lut 2019, 14:53

Olek 59 proszę o odpowiedź na pw
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: reefer » 07 lut 2019, 20:07

SlimOk - chyba jednak coś szwankuje w Twojej organizacji pracy , bo u nas podobnie jak u olka59 zaangażowanych do pracy przy kokonach jest też 3 osoby .W zeszłym sezonie zebraliśmy 15 ton , a ile tysięcy kokonów zrobiliśmy nie będę pisał , bo nie uwierzysz .Tylko trzy osoby, z tym , że same wybieranie kokonów robi jedna osoba .Dziennie robi od 1 tyś . do 1.5 tyś. kokonów i nie zdarzyło się żebyśmy pracowali więcej niż 8 godz. , ale to rzadko , zazwyczaj mniej.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: SlimOk » 07 lut 2019, 20:34

Pamietam jak kiedys na tym forum ktos wspominal o cenie kokonow i jej obnizaniu, ze przez ludzi ktorzy wystawaja cene po 65 gr "psuja" rynek. Dla mnie, choc nie sprzedaje, bylo to logiczne i uzasadnione, zeby nie przebijac sie z ofertami coraz mniejszymi. Teraz widze ze jak zwykle nikt sie nie odezwie...

Dobrze jedna os. wyjmuje kokony, dwie pozostale co robia? Wsypuja ziemnie do doniczek, szykuja inkubatory, myja doniczki, robia obsluge? Jeszcze w miedzy czasie przeciez pole trzeba naszykowac, a sa inne zajecia domowe tez do ogarniecia.

15 ton? To ile pola musisz ogarnac ect. Te 3 osoby to chyba bardzo, bardzo ogarniete i zmotywowane.

Nie wiem, moze faktycznie robicie to inaczej, albo robie to za dokladnie i dlatego tyle czasu mi na to schodzi.

Jeszcze pare lat nauki? pffff az mi sie tego sluchac nie chce.

Napisalem NVM.
R E K L A M A
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Oseski 0.65 groszy zapraszam

Postautor: reefer » 07 lut 2019, 20:55

Nie bierz tego tak bardzo do siebie ,nie jest to żaden przytyk z moje j strony ,chciałem tylko pokazać , że można jednak ogarnąć sporą produkcję w trzy osoby.Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości